Пловдивският Локомотив се върна на победния път (ВИДЕО)

Камбуров бележи за минимален домакински успех над Марек

Локомотив (Пловдив) постигна важна домакинска победа над Марек. „Черно-белите” спечелиха с 1:0 мача от XVI кръг на „А” група и така се върнаха към победите, след като в последния си мач отстъпиха пред шампиона Лудогорец и инкасираха дебютно поражение от четири опита.

Една от основните цели пред домакините на този етап е да останат в групата на майсторите и те направиха решителна крачка към нея, след като надвиха пряк конкурент в битката за оцеляване.

Локомотив започна силно срещата и се настани трайно в половината на гостите, но така и не можа да стигне до добра ситуация за гол до 40-ата минута, когато Благой Наков стреля над вратата.

Съставът на Марек пък се бе прибрал и изчакваше своя миг на контраатака, като успя да направи една такава точно преди почивката, ала Александър Витанов бе на своя пост.

След паузата домакините продължиха да доминират и в 56-ата минута Бирсент Карагерен нацели гредата, докато гостите отправиха първия си точен удар в 67-ата, когато шут на Еньо Кръстовчев бе спасен от Витанов.

Логичното се случи буквално секунди по-късно. В 68-ата минута голмайсторът на „смърфовете” Мартин Камбуров получи шанс да стреля и го използва по най-добрия начин, пращайки технично топката в мрежата на Марек – 1:0.

Малко след това Димитър Петков си изкара наивно два жълти картона и бе изгонен, като остави гостите с човек по-малко.

Победата на Локомотив можеше да стане и по-изразителна три минути преди края на редовното време, когато каре от играчи останаха сами срещу стража на Марек, но Бранимир Костадинов стреля право в тялото на вратаря.

Така или иначе обаче домакините взеха своето и вече имат 19 точки в актива си, със 7 повече от предпоследния в таблицата новак от Дупница.

Стартови състави:

Локо (Пд): 12. Александър Витанов, 4. Венелин Филипов, 15. Ангел Грънчов, 20. Деян Молдованов, 17. Богомил Дяков, 6. Благой Наков, 21. Бирсент Карагерен (9. Дани Кики – 78 мин.), 22. Янко Сандански, 19. Ванчо Траянов, 10. Александър Якимов, 11. Мартин Камбуров (к);

Марек: 13. Веселин Цветковски, 14. Милен Лахчев (к), 3. Емил Виячки, 19. Димитър Андонов, 10. Димитър Петков, 20. Димитър Илиев, 13. Борислав Николов, 8. Мартин Димитров, 10. Еньо Кръстовчев, 11. Крум Бибишков, 17. Кристиян Петков;