Дунав с класика в последния есенен кръг на Североизток

"Драконите" надделяха над Септември в Тервел

Футболистите на "Дунав" записаха класическа победа в среща от последния за есента 15-и кръг на Североизточната "В" група.

Представителният мъжки отбор на "драконите" надделя над тима на "Септември" в Тервел с 3:0, съобщиха от пресслъжбата на победителите.

Дунавци започнаха по-активно и логично поведоха още в първите минути. Мирослав Будинов бе точен в 4-та минута за 1:0 в полза на русенския състав. Малко по-късно отново той имаше възможност да удвои, но ударът му срещна гредата. Все пак до почивката резултатът стана 2:0 за гостите, като точен в 30-та минута бе Ивайло Раденцов с прецизен изстрел от около 20 м.

През втората част отборът на "Дунав" продължи да диктува темпото и пропусна още на няколко пъти да увеличи своя аванс. Все пак това стори Георги Чакъров, който отбеляза за 0:3 в 73-та минута.

С този успех "драконите" завършиха есенния полусезон в Североизточната "В" група с актив от 43 точки и голова разлика 72:7.

"Теренът бе много тежък. Имахме своите шансове да стигнем и до още по-убедителен резултат. Все пак съм доволен от играта на нашия отбор и победата, която постигна. Важното е, че успяхме и да се опазим от контузии на тежкия терен", сподели след срещата старши треньорът на "Дунав" Веселин Великов.

Стартов състав на „Дунав“ Русе: Радосвет Христов, Николай Колев (Николай Парнаров), Мартин Димов, Михаил Милчев, Атанас Атанасов, Диян Димов, Ивайло Раденцов, Андреас Васев, Християн Кожухаров (Йордан Димитров), Георги Чакъров (Светослав Читаков), Мирослав Будинов.