Челси с безпроблемен успех на „Стамфорд Бридж” (ВИДЕО)

Коща и Фабрегас отново блестят за „сините”

Лидерите в класирането на английската Висша лига от Челси постигнаха нов успех в 12-ия кръг на надпреварата. Момчетата на Жозе Моуриньо се наложиха с 2:0 над гостуващия Уест Бромич Албиън.

На "Стамфорд бридж" домакините решиха мача още до почивката.

Голмайсторът им Диего Коща откри резултата в 11-ата минута след подаване на Оскар, а лидерът по асистенции в първенството Франсеск Фабрегас асистира за второто попадение, отбелязано от Еден Азар в 25-ата минута.

В 29-ата минута Клаудио Якоб от състава на гостите получи директен червен картон. Toва допълнително улесни отборът на „сините”, които през втората част пропуснаха да постигнат разгромен резултат.

Въпреки това обаче Челси записа десета победа за сезона и все още няма загуба. Тимът остава убедителен лидер с 32 точки, като има аванс от 7 т. пред Саутхемптън.