Левски се разправи с Ботев по класически начин, въпреки компенсация на съдията (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Сините" прекъснаха серията от 3 поредни загуби като гости на "канарчетата"

Левски си върна 4-ото място в класирането с отлична победа над Ботев в Пловдив – 3:0, въпреки компенсация на съдията Стефан Павлов от Бургас. „Сините” излязоха с човек повече за втората част, след като Божидар Васев получи втори жълт картон в края на първото полувреме за тактическо нарушение срещу откъсващ се футболист. Но арбитърът реши да възстанови численото равенство, като изгони с директен червен картон за посягане при мъртва топка резервата Луис Педро. Това обаче не сломи софиянци, които вкараха три безответни попадения между 64-ата и 88-ата минута, дело на Прохазка, Сърмов и Бедоя.

С успеха Левски прекъсва негативната си серия като гост на Ботев от три поредни загуби.

Първото полувреме се разви по-добре за Левски. „Сините” не изглеждаха толкова беззъби като друг път, още в началото удариха греда, а в края на полувремето останаха с човек повече за втори жълт картон на Божидар Васев. Пламен Илиев пък отрази най-чистото положение за „канарчетата”.

В началото на второто полувреме Луис Педро получи абсолютно нелогичен директен червен картон, но това не повлия на Левски, който стигна до откриващ гол в 64-ата минута на един от най-добрите на терена Роман Прохазка. После той пропусна да реши мача при фантастична акция. Но при нова такава Сърмов щеше да скъса мрежата на Стаховяк, а Бедоя заби последния гол две минути преди края.

Още във втората минута фирмен шут на Сърмов от дистанция срещна сглобката и излезе в аут.

Ботев се активизира, като Данчо Христов опита няколко центрирания отдясно, които вещаеха опасност, но защитата в синьо се справи. Веднъж Пламен Крумов пусна ръце срещу Цветелин Чунчуков, обаче реферът Стефан Павлов от Бургас прецени, че няма основания за дузпа.

Ботев можеше да открие в 23-ата минута след страхотна грешка в защитата на Левски. Чунчуков излезе абсолютно сам срещу вратаря, можеше да комбинира, но предпочете да шутира в близкия ъгъл и Пламен Илиев спаси с блестящ рефлекс.

След първия половин час мачът се изнерви. Съдията нашари двата отбора с картони, прехвърчаха няколко искри. Междувременно Бедоя беше изведен отляво и тръгна да финтира излезлия напред Стаховяк, но движението му наляво скъси ъгъла и вратарят изби в корнер.

Точно преди почивката Божидар Васев беше принуден да фаулира откъсващия се Мигел Бедоя след централната линия, за което получи втори жълт картон и остави своите с 10 човека за втората част.

Гонзо тръгна да печели мача, като на почивката пусна Луис Педро. Бразилецът обаче престоя на терена само 8 минути, след като бе изгонен много спорно за посягане срещу Стаховяк при мъртва топка. Явно реферът реши, че ще трябва да прави компенсации и тотално изпусна мача.

Преди това Стаховяк увисна при корнер, но защитата на Ботев се справи.

Двата отбора продължиха да търсят гола. До него стигнаха футболистите на Левски. Това стана в 64-ата минута, когато Минев центрира меко в наказателното поле. Домакините не успяха да изчистят и Бедоя прати прострелно към далечната греда, където непокритият Прохазка порази вратата на Стаховяк.

Левски пропусна да реши мача само 4 минути по-късно, когато „сините” осъществиха фантастична акция, изпъстрена с хитри и технични подавания, както и с умели финтове. В края на атаката Бедоя изведе с пета Прохазка, който финтира Колев, оставайки сам срещу вратаря. Словакът обаче прати над вратата. Само последното докосване не беше на ниво.

„Сините” осъществиха още една образцова атака в 79-ата минута, която вече беше успешна. Прохазка и Крумов направиха отлично двойно на скорост по десния фланг, последният навлезе в наказателното поле отдясно, пусна към свободния Бедоя, който стреля, Стаховяк отрази. Топката обаче отиде в Сърмов, който от границата на пеналта намери горния десен ъгъл, който бе опразнен от Адам.

Точка на спора сложи Мигел Бедоя, който вкара на добавка две минути преди края на редовното време, след спасен удар на резервата Божидар Краев.

Така, Левски се върна на победния път и събра 27 точки, колкото има и третият Берое преди мача на заралии срещу Славия.

Ботев остава на 7-ото място с 24 точки, като отстъпва с 1 на Литекс и с 2 на Локо (София).