Младежкият тим на Лудогорец допусна 5-а загуба на нула в Шампионската лига (ВИДЕО)

Малките "орли" от Разград не успяха да отправят точен удар в последното си домакинство на "Герена"

Лудогорец загуби и петия си мач в групите на Младежката шампионска лига. Часове преди мъжкия мач с Ливърпул довечера младите „орли” от Разград загубиха последното си домакинство на стадион „Георги Аспарухов”, като отстъпиха пред връстниците си от Мърсисайд с 0:3, като гостите изпуснаха и дузпа, спасена от Емил Господинов.

Ливърпул откри в 26-ата минута с гол на Олувасей Оджо след изпълнение на корнер. Чак в края на първото полувреме Лудогорец успя да отправи първия удар към вратата на „червените”.

Ливърпул удвои в 58-ата минута чрез Джером Синклеър, който се разписа с глава, отново след изпълнение на ъглов удар и грешка на вратаря Господинов.

В 72-ата минута Синклеър можеше да вкара втория си гол в мача, след като излезе сам срещу вратаря, но стреля в страничния стълб.

Кристиян Джамов направи невероятен пропуск преди Ливърпул да получи право на дузпа 12 минути преди края. Господинов обаче спаси удара на Серхи Канос от бялата точка.

8 минути преди края втория си гол в мача вкара Оджо, който беше оставен непокрит и засече центриране на Канос в мрежата.

Така, головата разлика на Лудогорец (19) вече е -21.

В другата среща Базел (19) победи Реал Мадрид (19) с 3:2 и зае еднолично първото място в класирането на група „В” с 12 точки. Испанският тим е втори с 9, колкото вече има и Ливърпул (19). Лудогорец няма спечелена точка преди гостуването на „Белия балет” на 9 декември от 17:00 ч наше време.