Лудогорец стигна до престижно 2:2 с Ливърпул, но отпадна от борбата за второто място (ВИДЕО+СНИМКИ)

Георги Терзиев донесе точката в 88-ата минута в поредния емоционален мач на "Васил Левски"

Нова драма и поредна доза емоции белязаха предпоследния мач на Лудогорец в Шампионската лига. Тимът на Георги Дерменджиев стигна до 2:2 при финалното си домакинство в София – срещу Ливърпул, като изравнителният гол падна в 88-ата минута и бе дело на защитникът Георги Терзиев.

Лудогорец откри рано, но допусна да бъде обърнат до почивката. Изненадващият нападател Абало вдигна на крака поне 30 000 от общо 40 000 на „Васил Левски”, след като вкара на добавка. Грешка на Козмин Моци позволи на Рики Ламбърт да изравни в 8-ата минута. Джордън Хендерсън се възползва от подаване на най-добрия за гостите Стърлинг и изведе „мърсисайдци” 8 минути преди почивката. Ливърпул искаше да си реши мача на контраатака през второто полувреме, а в края бе принуден да се прибере и Терзиев забоде след корнер.

Равенството означава, че Лудогорец отпада от борбата за второто място в Шампионската лига, но съхранява шансове за третата позиция, която ще им даде право на участие в Лига Европа. За целта обаче Лудогорец трябва да вземе нещо от гостуването на Реал Мадрид на 9 декември и в същото време да се надява Ливърпул да постигне по-малко точки в домакинството на Базел, отколкото те на "Сантяго Бернабеу".

Двата отбора са с по 4 точки, но Лудогорец остава последен заради по-лошите показатели в директните мачове с Ливърпул. На „Анфийлд” със сигурност някой ще вземе точки, затова няма как Лудогорец да измести и Базел, който има 6 точки, и Ливърпул.

Иначе българският шампион постигна 4-ата си точка в групите на Шампионската лига, като абсолютно си я заслужи. Ливърпул отново разочарова, като все още няма спечелен мач през месец ноември.

Георги Дерменджиев изненадващо започна с полузащитника Дани Абало на върха на атаката. Именно Абало откри резултата още в 3-ата минута, след като се възползва от грешка на Миньоле, който не успя директно да хване силен удар на Марселиньо пред наказателното поле.

Преднината на Лудогорец обаче трая само пет минути. Ливърпул успя да изравни благодарение на грешка на героя срещу Стяуа Козмин Моци, който не успя да изчисти една висока топка, и Рики Ламбърт с глава прати в другия ъгъл на заблудения Владислав Стоянов.

Така, Ливърпул записа третия си гол в Шампионската лига, като е вкарвал само във вратата на Лудогорец.

Лудогорец принуди Ливърпул да не може да изнесе топката от своята половина с непрестанна преса и безпогрешни действия за първа топка. Коло Туре без малко не си отбеляза автогол при едно остро центриране отдясно, а фалцов удар с глава на Марселиньо при изпълнение на корнер отиде далеч от вратата.

Постепенно Ливърпул задържа топката и изнесе играта. При първата си голова възможност „мърсисайдци” обърнаха развоя на мача. Перфектно центриране отляво на Рахийм Стърлинг към далечната греда хвана неподготвена защитата на Лудогорец и непокритият Джоран Хендерсън засече в мрежата.

Лудогорец започна по-активно второто полувреме, но Ливърпул затвори подстъпите към своята врата. А и ударите на домакините бяха крайно неточни.

В последните 20 минути играта се активизира. Ливърпул дебнеше на контраатака, Стърлинг беше много опасен. След негов пробив през центъра Хендерсън шутира и след рикошет Владо Стоянов извади.

На другата врата Марселиньо също бе спомогнат от рикошет, но топката профуча покрай гредата в аут. Иначе домакините притиснаха масирано англичаните, които всячески се опитваха да задържат топката, но започнаха да се пропукват. Мърсисайдци опитваха да решат всичко с една от своите скоростни контраатаки и дълги подавания.

Стърлинг се озова сам срещу вратаря Стоянов след извеждане на Джерард, но бързият футболист на Ливърпул не успя да преодолее стража, който скъси разстоянието в 81-ата минута.

В заключителните минути Ливърпул се прибра плътно в отбрана и си плати. След центриране от корнер Дяков прехвърли на задна греда, където Терзиев забоде с глава в мрежата – 2:2.

В крайна сметка Лудогорец изигра един от най-силните си мачове в Шампионската лига и ще отиде на "Сантяго Бернабеу" на 9 декември с още по-голямо самочувствие.