Лукойл Академик отнесе Левски в баскет дербито

“Студентите” победиха с 91:77 в залата си в Правец

Лукойл Академик победи категорично Левски в баскетболното дерби на България, което се игра в залата в Правец. “Студентите” се наложиха с 91:77 точки и продължават да са без грешка от началото на сезона.

Най-резултатен за победителите бе Чалрс Томас с 23 точки. Тери Смит добави 21. Станимир Маринов реализира най-много точки за “сините” с 21 точки.

Домакините изцяло надиграха столичния си съперник, който е в сериозна криза, и заслужено се поздравиха с успеха. Те контролираха играта през цялото време и в нито един момент не изпуснаха да водачеството в резултата.

Баскетболистите на старши треньора Йовица Арсич поддържаха непрекъснато преднина от 7-8 точки, която на моменти стигаше и 13. Особено силна бе последната част за “студентите”, които здраво затегнаха защитата и позволиха на Левски да отбележи 20 точки срещу 27.

“Логичното се случи и днес Лукойл победи. Играхме слабо в нападение, особено в последната четвърт. На всички в Левски не ни остава нищо друго освен да вярваме. Положението е повече от тежко и съм благодарен на всички играчи за коректното отношение”, каза Тити Папазов след двубоя.