Хеттрик на Манджукич класира Атлетико напред в Шампионска лига, вратарят на Олимпиакос удиви света

Испанският шампион надигра напълно гръцкия съперник, но вратарят Роберто буквално подари гол на "дюшекчиите" по невиждан начин

Атлетико Мадрид се класира за осминафиналите в Шампионска лига след разгромно 4:0 у дома над Олимпиакос. Хеттрик на Манджукич и точен удар на Раул Гарсия след нечуван гаф на вратаря Роберто позволиха на „дюшекчиите” да вземат реванш за поражението на гръцка земя на старта на надпреварата в Група А.

В другия мач от групата Ювентус надигра минимално като гост Малмьо с 1:0. Така Атлетико се класира напред с 12 точки, Ювентус има 9 и се нуждае от само точка в последния мач (домакинство на Атлетико), за да продължи на осминафинал. Гърците остават с 6 точки, а Малмьо е с 3.

Вицешампионът на Европа и шампион на Испания установи контрол над срещата от първата минута и не го изпусна през целия мач. За цялата първа част гръцкият първенец не създаде нищо опасно, а в защита играеше така сякаш футболистите за първи път се виждат.

В 9-ата минута вратарят на гърците Роберто изуми света. При атаката на Атлетико топката бе върната към вратаря, който необяснимо подаде право на Хуанфран на фланга и последва пас за Раул Гарсия, който отблизо се разписа за 1:0.

Доминацията на домакините продължи и само един далечен изстрел на Абидал напомни, че и Олимпиакос може да атакува. Роберто спаси далечен нисък удар на Ансалди  по диагонала.

Атлетико удвои след нова голяма грешка в защитата на съперника. Ансалди центрира от фланга, Ботия се размина комично и Манджукич нямаше проблем да вкара от няколко метра – 2:0 в 38-ата минута.

Слабите изяви в защитата на Олимпиакос намериха своето продължение и след почивката, когато Роберто се замота при нова върната към него топка и Манджукич успя да блокира опита му да изрита, но този път на стража му се размина без гол. След още три минути пряк свободен удар на Коке не бе засече от никого и топката удари Роберто, вместо той да спаси.

На „Висенте Калдерон” миришеше на още голове в гръцката мрежа и те не закъсняха. Арда Туран качи с фалцово центриране на главата на Манджукич за 3:0.

3 минути след това по идентичен начин Габи центрира от пряк свободен удар, Манджукич пак се освободи и с глава оформи своя хеттрик за 4:0.