Йоренте и Тевес приближиха Юве на точка от осминафиналите (ВИДЕО)

Отборът на Алегри имаше пълен превес на неравния терен в Малмьо, но вкара само два гола след почивката и се нуждае от равен срещу Атлетико

Ювентус победи Малмьо с 2:0 като гост в Швеция и зае еднолично второ място в Група А на Шампионска лига. Голове на Йоренте и Тевес след почивката доближиха италианския шампион само на точка от осминафиналите в турнира.

В другата среща от групата Атлетико Мадрид разби Олимпиакос с 4:0 и се класира напред. Испанският шампион е лидер с 12 точки, Юве е втори с 9, Олимпиакос има 6, а Малмьо – 3. В последните мачове Юве е домакин на Атлетико и му трябва точка да се класира напред, тъй като Олимпиакос има по-добри показатели в преките мачове с италианците.

„Бианконерите” загубиха двете си предишни гостувания в групата с по 0:1 от Атлетико Мадрид и Олимпиакос и днес им трябваше победа. Алегри заложи на схема 4-3-1-2 като Видал играеше зад Тевес и Йоренте. Маркус Розберг бе вкарал 4 от последните 5 гола за Малмьо в турнира.

Теренът на стадион „Суедбанк” в Малмьо бе в ужасно състояние и създаваше проблеми на двата отбора. Юве се оплака на УЕФА по темата, но не подаде официална протестна нота. Италианският шампион излезе в зелените си екипи, използвани досега само при загубата на „Висенте Калдерон”.

Началото бе равностойна, а „Старата госпожа” стигна до първото си голово положение в 15-ата минута, когато Видал получи на 10-ина метра пред вратата от Лихщайнер, но заложи на силата и би право в тялото на вратаря.

Пирло изведе Маркизио с марков пас зад защитата, но последният малко закъсня и не успя да засече. Последва копие на тази ситуация и този път Маркизио се измъкна зад защитата и засече от въздуха, но Робин Олсен направи сензационно спасяване и изби в корнер.

Телин тормозеше защитата пред Буфон и след няколко неточни удара все пак се възползва при лошо изчистен корнер, но насочи точно в стража на италианския национален отбор.

Ювентус натисна още с началото на втората част и вратарят Олсен спаси шут на Маркизио вътре в наказателното поле.

В 49-ата минута домакините изпълниха лошо един пряк свободен удар в своята половина, Маркизио с прецизен пас зад централната линия изведе Йоренте зад защитата, испанецът заобиколи вратаря и вкара на празна врата с първия си удар в мача – 1:0.

Маркизио получи нов шанс, но насочи пак в обсега на вратаря, а изненадващо Малмьо не излизаше по-напред, а разчиташе предимно на изритани далеч напред топки.

При една от редките възможности за шведите Аду видя пролука за шут, ала би в ръцете на Буфон. Пред другата врата Йоренте надскочи пазача си при центриране на Падоин и пак ударът като с магнит отиде в ръцете на Олсен.

Мората замени Йоренте, който се разписа, а Алегри търсеше свежест в последните минути.

Малмьо нямаше много идеи как да стигне до изравнителен, но до края остана време за един изумителен пропуск на Мората, който от границата на вратарското поле на празна врата нацели напречната греда след пас на Тевес.

Две минути преди края обаче защитник на Малмьо изчисти лошо с глава, Погба напредна и изведе Тевес, който пусна покрай вратаря за 2:0.
Нервите на домакините не издържаха и Йохансон си изпроси директен червен картон за реплики към съдията веднага след гола. От Малмьо протестираха, че Мората е извършил нарушение именно срещу Йохансон преди втория гол.

Розенберг можеше да вкара поне почетен гол за Малмьо при контра в добавеното време, но Буфон плонжира и успя да избие.