Фиорентина покори Гингам с 10 човека (ВИДЕО)

ПАОК остава в битката за второто място в групата след важна победа над Динамо Минск

Фиорентина спечели с 2:1 гостуването си на френския Гингам в двубой от група K на Лига Европа. "Виолетовите" откриха резултата в 6-ата минута с гол на Марко Марин, а Бабакар удвои в 13-ата. Гостите останаха с човек по-малко в 44-ата минута след директен червен картон на Басанта, а дузпата дадена в полза на Гингам бе реализирана от Клаудио Бово в 45-ата минута. Победата затвърди първата позиция на Фиорентина, който е с 13 точки във временното класиране, а за второто място в групата ще спорят отборите на Гингам и ПАОК, които са с по 7 точки в актива си.

Фиорентина започна добре двубоя и опасностите пред вратата на Гингам не закъсняха. Удар на Марко Марин, който бе взет под наем от Челси, в първите минути на двубоя облиза гредата на домакините, а секунди по-късно Марин успя да се разпише. След многоходова атака Алберто Акуилани извади към непокрития Марин, който с точен удар откри резултата в 6-ата минута.

Кума Бабакар се възползва от отлично подаване на Мануел Варгас и с удар от близка дистанция удвои преднината на Фиорентина.

Джереми Пиед бе близо да върне едно попадение, но изстрелът му с глава срещна тялото на Мика Ричардс, а Мустафа Диало не бе точен при добавката, пращайки кълбото в ръцете на вратаря на „виолетовите”.

Гингам се отърси от шока от двете попадения и натисна съперника си, което доведе до грешки в отбраната на Фиорентина. Басанта извърши нарушение в наказателното поле на Фиорентина като последен в защитата и бе изгонен с директен червен картон и бе отсъдена дузпа за Гингам, която бе реализирана от Клаудио Бово в 45-ата минута.

Бово бе близо да се превърне в  герой за домакините в първите минути на второто полувреме, но след като получи добър пас от Силвен Марво стреля встрани от вратата. Ятабаре също не успя да порази целта минути по-късно и резултата остана непроменен.

В 80-ата минута Ятабаре направи невероятен пропуск от близка дистанция и уцели гредата.

Фиорентина спечели двубоя и затвърди първата си позиция в групата с 13 точки. Гингам остава втори със 7т., колкото има и третият ПАОК.

В другия двубой от група K ПАОК спечели важни три точки при гостуването си на Динамо Минск, с което съхрани шансовете си за продължаване в турнира. И двете попадения бяха дело на Стефанос Атанасиадис и паднаха в края на срещата. Атанасиадис откри резултата в 82-ата минута, а шест минути по-късно оформи крайното 2:0, с което ПАОК остана в битката за второто място в група K, докато Динамо Минск остава на последната позиция със само една точка в актива си.