Тотнъм прескочи груповата фаза на ЛЕ след минимална победа над Партизан (ВИДЕО)

Мачът бе прекъсван на няколко пъти заради нахлули на терена фенове

Тотнъм се наложи с минималното 1:0 над Партизан в двубой от група C на Лига Европа и си осигури място в следващата фаза на турнира. Срещата бе прекъсната на няколко пъти през първото полувреме азради нахлуване на фенове. Единственото попадение падна в 48-ата минута, а негов автор бе Стамбули.

Тотнъм владееше повече топката в първите минути на двубоя, но първата по-сериозна възможност се откри пред отбора на гостите. В 18-ата минута Бранко Илич центрира в наказателното поле на „шпорите”, бранител на домакините остана под топката и даде възможност на Лазович да нанесе удар, който обаче не намери целта.

Тотнъм отвърна с бърза атака на Дембеле, който пусна топката към Ламела, но пасът на последния се оказа прекалено силен и Солдадо не успя да засече от отлична позиция.

В 22-ата минута срещата бе временно прекъсната, тъй като на терена нахлу фен, който искаше да си направи снимки с футболистите на домакините.

Четири минути след подновяване на играта двубоят отново бре прекъснат заради нов фен.

След накъсването на играта темпото на двубоя спадна, а в 42-ата минута трети запалянко прекъсна двубоя.

В края на полувремето „шпорите” имаха възможност да поведат в резултата при бърза контраатака, но Ламела опита да играе технично с петичка и провали атаката на Тотнъм.

Втората част започна добре за домакините, които поведоха в 49-ата минута. Стамбули изведе в наказателното поле Солдадо, който би, но удари гредата. Топката се отби навън и влезлият на скорост Стамбули не сгреши на празна врата – 1:0 за „шпорите”.

Голът даде импулс в играта на Тотнъм и атаките към вратата на Партизан зачестиха. Солдадо нямаше късмет при удара си в 55-ата минута, който бе блокиран от вратаря Лукач, а минути по-късно Ленън и Ламела също нямаха успех при опитите си да отбележат.

В последните минути на срещата вратарят на Тотнъм Юго Лорис, който нямаше много работа през двубоя, трябваше да отразява опасен удар на Волков.

Ламела за пореден път пропусна да запише името си сред голмайсторите в 88-ата минута, при изстрела си от малък ъгъл, а във 2-ата минута на добавеното време нов негов удар бе избит от вратаря на Партизан Лукач.

Победата на Тотнъм осигури участие на английския тим в следващата фаза на турнира, докато Партизан ще напусне надпреварата, след като тимът има само една точка от пет изиграни мача.

В другият двубой от група C гръцкият Астерас заличи пасив от два гола, но не успя да се добере до трите точки и загуби шансове за продължаване в турнира
. Бешикташ поведе в резултата в 16-ата минута след гол на Демба Ба. Авансът на гостите се увеличи през второто полувреме, когато точен от дузпа бе Гьокхан Торе.

В 72-ата минута резервата на домакините Джеронимо Баралес върна едно попадение, а минута по-късно гостите останаха с човек по-малко, след като Хътчинсън бе изгонен за втори жълт картон. Аржентинецът Факундо Пара възстанови равенството осем минути преди края на срещата, но силите на гръцкия тим не стигнаха за пълен обрат, с което пропуснаха шансовете си за класиране в следващата фаза на турнира.

След равенството Бешикташ има 9 точки и продължава напред, независимо от изхода на последния двубой.