Занев с цял мач при равенство на Амкар

Захари Сираков и Георги Пеев останаха извън групата за срещата

Петър Занев игра цял мач при равенство 1:1 на Амкар като гост на ФК Ростов в изтеглен мач от 15-ия кръг на руското футболно първенство. Другите двама българи в състава на тима от Перм - Захари Сираков и Георги Пеев, останаха извън групата за срещата. Януш Гол откри резултата за гостите още в 11-ата минута след асистенция на Александър Коломейцев.

Домакините стигнаха до изравняването от дузпа четири минути преди почивката, след като вратарят Роман Герус повали Александър Бухаров в наказателното поле и потърпевшият стреля точно от бялата точка. Домакините можеха да стигнат и до пълен обрат през втората част, но удар на Максим Григориев се отби от гредата в 55-ата минута.

Три минути преди края Иван Черенчиков от гостите получи втори жълт и червен картон, но ФК Ростов не се възползва от числения си превес. Така Амкар прекъсна серия от две последователни загуби, но записа четвърти пореден мач без успех в лигата и заема 12-ото място във временното класиране с актив от 12 точки. ФК Ростов е 14-и с 10 точки и мач повече.

ОБЗОР: Георги Костадинов със силен мач за АПОЕЛ срещу Арис (ВИДЕО)

Претендентите за титлата в Кипър с домакински победи

Ковачев бе титуляр за Ахмат при сензационен успех над ЦСКА (Москва)(ВИДЕО)

Отборът на българина изненада противника си

Георги Миланов с гол за Динамо (Букурещ), отборът му обаче се издъни в края (ВИДЕО)