Хуб Стевенс с блестящ повторен дебют в Щутгарт (ВИДЕО)

Швабите биха като гости Фрайбург с 4:1

Щутгарт победи като гост Фрайбург с категоричното 4:1 в първи мач от XIII кръг на германската Бундеслига.

Повторен дебют начело на швабите записа Хуб Стевенс, а неговите момчета откриха резултата в 31-ата минута, когато Мориц Лайтнер центрира от корнер, Антонио Рюдигер отклони топката с глава към далечната греда, а там Мартин Харник с глава я вкара във вратата.

Радостта на гостите бе кратка, защото в 42-та минута брайзгаусци изравниха след хубав далечен удар на Владимир Дарида – 1:1.

След почивката момчетата на Кристиан Щрайх започнаха да правят много грешки при изнасянето на топката, а в 52-ата минута Стефан Митрович сгреши и Карлос Груесо се разписа за 2:1.

Отново Митрович направи грешен пас в 68-та минута, като този път се възползва Тимо Вернер за 3:1.

Две минути по-късно пък Фрайбург остана и с човек по-малко на терена след директен червен картон на Стефан Митрович, а крайният резултат бе оформен в 76-ата минута, когато се разписа Самият Харник след пас на резервата Готоку Сакай.

Така Щутгарт се измъкна от последното място и вече е на 16-о с 12 точки, колкото има и Фрайбург.