Резервата Жоаким спаси ЦСКА срещу Черно море на „Армията” (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Червените" ще зимуват като лидери в "А" група

ЦСКА приключи календарната 2014 година с победа. Възпитаниците на Стойчо Младенов се наложиха с 3:1 над Черно море у дома в мач от 19-ия кръг на „А” група. Орелиен Жоаким се превърна в герой на мача, след като отбеляза два гола за домакините. Марин Оршулич също се разписа за „червените”, а почетното попадение за гостите бе дело на Стенио.

Двубоят започна изключително силно. Черно море се опита да наложи натиск, но „червените” отбелязаха първия гол. Още в петата минута Оршулич се възползва от недобра реакция на Пиргов при изстрел на Жуан Фелипе от фаул и от около метър прати топката в мрежата.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!!!

„Моряците” реагираха почти мигновено. Само девет минути по-късно Стенио наказа лошо подредената отбрана на домакините и с изключително точен удар изравни.

В средата на първата част нова грешка в отбраната на ЦСКА за малко не доведе до нов гол за гостите. Оршулич върна една топка за Дивиш, който не успя да я спре в първи момент, Божилов се хвърли грубо в краката му и го контузи. Така, Дивиш напусна терена и на негово място на вратата застана Стоян Колев.

След почивката обаче Стойчо Младенов извади Стивън Сънди и на негово място пусна Орелиен Жоаким. Точно тази промяна донесе победата на „червените”.

В рамките на само пет минути Жоаким отбеляза два гола и подсигури трите точки за ЦСКА. В 64-тата Жоаким имаше късмет, след като негов удар от около 20 метра рикошира в чим пред вратата на Черно море, излъга Пиргов и топката мина над плонжа му.

Четири минути по-късно Тони Силва стреля мощно от около 10 метра, топката рикошира в лявата греда и при добавката Жоаким от няколко метра отбеляза на „гола” мрежа.

Така, "армейците" си осигуриха първото място в класирането и през зимната пауза. ЦСКА е лидер в "А" група с 44 точки, на три пред втория Лудогорец, който утре приема Ботев (Пловдив). Черно море остава на осмата позиция с 25 точки.

Балъков: Етър е майката и бащата на моята кариера

Легендата на българския футбол се надява мача в чест на 100-годишнината на "болярите" да стане празник на града

Вальо Илиев: Целта пред ЦСКА 1948 е Европа

"Не искаме да се задоволяваме с малкото, а напротив - да бъдем гладни за повече"

Официално: Столична община поиска „Герена“

Тръпката е в efbet Лига – шампионатът се разделя на 3 групи, интригата е на макс!

Бонусът за елита на платформата за онлайн спортни залози efbet.com важи до края на сезона