Жоаким и Карачанаков донесоха успех на ЦСКА в Русе (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Армейците” завършиха годината с 2:0 над Дунав в контрола

ЦСКА победи с 2:0 Дунав (Русе) в контрола, играна пред над 2000 зрители на Градския стадион в пограничния ни град. Головете за „червените” паднаха през втората част. Техни автори бяха Орелиен Жоаким (49’) и Антон Карачанаков (82’).

Първото полувреме бе изключително скучно, като и двата отбора не успяха да сътворят нито едно 100-процентово голово положение.

Само четири минути след началото на втората част обаче „червените” поведоха чрез гол на Орелиен Жоаким. Нападателят продължава доброто си представяне, след като отбеляза два гола при победата с 3:1 над Черно море в последния кръг на „А” група за 2014 година.

Домакините от Дунав имаха няколко добри положения, но всеки удар бе спасен от Господинов.

Крайното 2:0 оформи Антон Карачанаков осем минути преди края на срещата. Халфът на гостите бе изведен на добра позиция и с мощен шут прати топката в долния десен ъгъл на Цанков.

Това бе последният двубой и за двата тима за календарната 2014 година. „Армейците” ще зимуват на лидерската позиция в „А” група, докато русенци са първи в класирането на Североизточната „В” група.

Дунав (Русе) - ЦСКА 0:2
0:1 Жоаким 49'
0:2 Карачанаков 82'

Състави:

Дунав (Русе): Цветомир Цанков, Николай Колев, Мартин Димов (89 мин. - Александър Къснеделчев), Михаил Милчев, Атанас Атанасов (88 мин. - Мартин Иванов), Диян Димов, Ивайло Раденцов (88 мин. - Стефан Митев), Николай Парнаров, Андреас Васев (86 мин. - Динко Станчев), Георги Чакъров (53 мин. - Светослав Читаков), Йордан Димитров (55 мин. - Християн Кожухаров).

ЦСКА: Анатоли Господинов, Борис Галчев, Аурелиен Йоаким (82 мин. - Иван Ангушев), Васил Попов (46 мин. - Еденилсон Бергонси), Кристиян Супусепа, Денис Причиненко, Тони Стоичков, Антон Карачанаков, Тончи Кукоч (76 мин. - Юлиян Чапаев), Иван Ангушев (46 мин. - Неманя Милисавлевич), Александър Аспарухов (66 мин. - Божидар Чорбаджийски).

Минута по минута:

90' Край на мача! ЦСКА победи Дунав (Русе) с 2:0 с голове на Орелиен Жоакин и Антон Карачанаков.

88' ВЪЗМОЖНОСТ ЗА ТРЕТИ ГОЛ ЗА ЦСКА! Галчев получи отдясно, опита да изведе Карачанаков, но пасът му се оказа прекалено дълъг.

82' ГОООЛ ЗА ЦСКА 2:0! Антон Карачанаков бе намерен на границата на наказателното поле. Той влезе в пеналта и с мощен шут проби Цанков, пращайки топката в долния десен ъгъл.

77' Опит за директен обстрел на вратата на ЦСКА от пряк свободен удар от малък ъгъл - право в ръцете на Господинов.

76' Жълт картон за Чорбаджийски.

75' Тончи Кукоч напуска терена под бурните аплодисменти на агитката на ЦСКА. На негово място влиза Чапаев.

72' КАКЪВ ПРОПУСК ЗА ДУНАВ! Още една добра атака за домакините, завършила с опасен удар, който обаче отново минава на сантиметри покрай целта.

66' Аспарухов напуска. На негово място Чорбаджийски.

65' Жълт картон за Супусепа.

60' Нелош удар ктм вратата на ЦСКА от около 25 метра, но право в ръцете на Господинов.

56' Жълт картон за Аспарухов.

54' Милисавлевич заменя Ангушев. Бергонси на мястото на Причиненко.

51' ГРЕДА ЗА ДУНАВ! След заучено изпълнение на свободен удар вляво от вратата на Господинов, топката бе извадена на дузпата, но след изстрел на играч на домакините левият страничен стълб спаси ЦСКА от изравняване.

49' ГОООЛ ЗА ЦСКА 1:0! Орелиен Жоаким извежда "червените" напред в резултата.

46' Начало на втората част.

45' Край на първата част. Двата отбора не показаха нищо интересно през първите 45 минути. Да се надяваме, че ще станем свидетели на поне един гол през второто полувреме.

42' Далечен удар на Карачанаков, който минава покрай лявата греда на Цанков.

36' Добра атака на ЦСКА отляво. Последва центриране и удар на Причиненко, който обаче е блокиран.

26' Мощен удар на Тончи Кукоч от пряк свободен удар, леко вляво от вратата на Дунав, топката обаче се отбива в стената.

15' Удар отдалече и към вратата на Господинов, който лети високо над целта.

14' Далечен удар на Карачанаков, право в ръцете на Цанков.

10' Чакъров бе изведен сам срещу Господинов, но не успя добре да си спре топката и тя излезе в аут.

7' Първи удар към вратата на Дунав, дошъл след центриране на Кукоч отляво, но топката минава покрай вратата на русенци.

2' Центриране на Кукоч към Жоаким, но отбраната на Дунав се справи.