Младежките национали биха Вихрен с 3:1

Два гола на Кирил Десподов и един на Бекир Расим донесоха успеха в Сандански, младежите играха в два различни състава

Младежкият национален отбор на България до 21 г. победи ОФК „Вихрен“ (Сандански) с 3:1 в контрола, която се игра на градския стадион в Сандански. За националите точни бяха Кирил Десподов на два пъти и Бекир Расим.

Старши треньорът Антони Здравков даде шанс на всички играчи да вземат участие в срещата, като те бяха разделени на два различни състава във всяко от полувремената.

Младите "лъвове“ имаха превъзходство през целия мач. В 15-та минута Кирил Десподов откри резултата от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Илия Димитров. В 40-та минута отново нападателят на Литекс покачи за 0:2. Малко преди края на първото полувреме Вихрен върна едно попадение, след като Костадин Кафтанов преодоля Красимир Костов за 1:2. България продължи да доминира през втората част и в 70-та минута Бекир Расим с прецизен удар от фаул оформи крайното 1:3.

Селекционерът Антони Здравков  сподели след края на двубоя, че е доволен от успеха: „С оглед на това, че сезона е завършил, съм доволен от старанието на момчетата, от футболните им умения, от тактическата дициплина, но най-вече от желанието, което демонстрираха, въпреки тежкия терен“, заяви Здравков.

Втората контрола е срещу тима на ПФК Славия (София) на 19 декември отново от 13:00 часа на градския стадион в Сандански.