Мьонхенгладбах се изкачи до третото място (РЕПОРТАЖИ)

Леверкузен взе трудна победа над Хофенхайм, Айнтрахт и Херта направиха голово шоу

Борусия (Мьонхенгладбах) се изкачи до третото място в Бундеслигата, след като в мач от 16-ия кръг разби гостуващия Вердер (Бремен) с 4:1. Крузе в 32-рата от дузпа откри, а Венд удвои още преди почивката. Юнозович намали малко след почивката, но с голове на Крамер и Хргота Борусия направи победата си още по-изразителна. Гостите играха почти 30 минути с човек по-малко, след като в 66-ата Калдирола бе изгонен за втори жълт картон.

Байер (Леверкузен) пък сдаде третата позиция след минимален успех като гост на Хофенхайм. Единственото попадение за „аспирините” бе дело на Кислинг. Леверкузен обаче вече има по-лоша голова разлика и е четвърти.

Айнтрахт (Франкфурт) и Херта (Берлин) направиха зрелищно 4:4, след като домакините от Айнтрахт вкараха два гола в заключителните секунди на двубоя. Бруукс (22’), Бен-Хатира (33’) и Шийбер (37’) дадоха аванс от три гола на Херта, но домакините намалиха преди почивката с гол на Айгнер. Сеферович направи 2:3 малко след началото на втората част, но Ниймайер отново даде два гола аванс на Херта 10 минути преди края. С два гола в 90-ата и 91-вата минута обаче Айнтрахт стигна до равенството, а на два път иза домакините се разписа Майер.

В последния мач от кръга Шалке си тръгна с трите точки след успех като гост с 2:1 над Падерборн. Айхан си отбеляза автогол в 31-вата минута и изведе домакините напред в резултата. Чупо-Мотинг изравни преди почивката а Нойщедтер в 78-ата донесе трите точки  за „кралскосините”.