Волфсбург обърна Кьолн и запази разликата с Байерн (ВИДЕО)

„Вълците” нямат загуба в Бундеслигата вече шест поредни мача

Волфсбург постигна обрат с 2:1 над Кьолн в мач от 17-ия кръг на Бундеслигата и запази разликата от 11 точки до лидера Байерн (Мюнхен). Доминик Маро изведе гостите напред в резултата, но с голове на Бас Дост и Налдо „вълците” стигнаха до победата.

„Козлите” излязоха напред още в 12-ата минута, когато Халфар намери Маро в наказателното поле. Той си спря топката и със силен шут я прати в долния десен ъгъл на Беналио.

Само четири по-късно обаче домакините изравниха. Юнг проби отдясно и центрира, Дост се извиси и с глава прати топката в мрежата на Кьолн.

В 36-ата странен удар на Халфар прехвърли Беналио, но кацна върху напречната греда.

Победното попадение за домакините падна в 78-ата минута. Налдо донесе трите точки на „вълците”, след като засече центриране на Де Брюин от корнер и с глава осигури трите точки за Волфсбург.

В единствената добавена минута на двубоя Уча излезе сам срещу Беналио. Стражът на домакините обаче показа бързина и блокира удара му с глава, съхранявайки десетата победа за „вълците” през тази година в Бундеслигата.

Волфсбург остава на втората позиция с 34 точки и запазва дистанцията от 11 до лидера Байерн (Мюнхен). Кьолн е 11-и с 19.

Байерн смачка Унион при визитата си в Берлин, вкара 5 гола на клетия си опонент (ВИДЕО)