Реал Сосиедад изпусна в края дебютен успех като гост (ВИДЕО)

Леванте открадна точка от хората на Дейвид Мойс с гол от дузпа в добавеното време

Реал Сосиедад бе на няколко минути от дебютен успех като гост този сезон, но в крайна сметка регистрира равенство 1:1 при визитата си на Леванте от XVI кръг на испанската Примера.

През първата част съперниците не успяха да си вкарат гол на „Суидад де Валенсия”, а воденият от шотландския специалист Дейвид Мойс тим поведе малко след почивката, след попадение на Серхио Каналес (‘48).

До края на срещата обаче баските не успяха удържат аванса си. След изпълнение на тъч в добавеното време Иван Мендоса хвърли дълго в пеналта, а Карлос Мартинес игра с ръка, докато се бореше за топката.

Реферът посочи бялата точка, откъдето Андреас Иваншиц изравни – 1:1.

След равенството отборът от Сан Себастиан е на 14-о място с 15 точки. Леванте заема 15-а позиция, също с 15 точки, но с по-лоши показатели.