"Жълтата подводница" потопи "Супер Депор" (ВИДЕО)

Виляреал се поздрави с класическа победа от 3:0 над гостуващия Депортиво Ла Коруня, за да се върне на петото място в класирането в Примера. Двубоят бе от програмата на 16-ия кръг и се проведе на стадион „Ел Мадригал”.

Джонатан дос Сантос се нуждаеше от само 10 минути, за да даде преднина на домакините с простичък завършек от близко разстояние, след като нисък удар на Денис Черишев беше спасен от Фабри.

Виляреал доминираше след откриването на резултата и само добрите спасявания на Фабри при опити на Лусиано Вието и Хауме Коща запазиха крехкото изоставане на „Супер Депор”.

Ла Коруня пропусна страхотен шанс да изравни в началото на второто полувреме, когато Иван Кавалейро стреля на сантиметри над напречната греда, след като получи пространство в наказателното поле.

Домакините вкараха два идентични гола между 68-ата и 73-ата минута. Първо, те не се хванаха на опита за изкуствена засада. Виктор Руис получи отляво и достави перфектен пас за Вието, който не сбърка отблизо. Пет минути по-късно отново Вието се възползва от подаване от същия фланг на Черишев.

Виляреал остана с 10 човека в 80-ата минута, когато резервата Томас Пина получи червен картон за неприятно влизане срещу Алекс, но тимът на Марселино не допусна гол и постигна пета поредна победа в испанския шампионат.