Озадаченият Венгер: Никой от нашия отбор дори не скочи при гола на Шкъртел

"Когато водиш с 2:1 няколко минути преди края, искаш да спечелиш, но обективно 2:2 е справедлив резултат"

Арсен Венгер изрази разочарование от начина, по който неговият Арсенал допусна изравнителен гол в 97-ата минута при 2:2 срещу Ливърпул на „Анфийлд”.

„В дългото добавено време (9 минути) трябваше да удържим при 2-3 статични ситуации. Получихме гол, въпреки че имахме много защитници на терена. Разочароващото е, че от нашия отбор никой дори не скочи за тази топка, а при такъв корнер очакваш всички да са концентрирани”, сподели Венгер след срещата пред „Би Би Си”.

Според французина обаче 2:2 е справедлив резултат.

„Моята работа е да печеля мачове. Когато водиш с 2:1 няколко минути преди края, искаш да спечелиш, но обективно 2:2 е справедлив резултат. Може би това е справедлив резултат, но ние сме разочаровани, че допуснахме гол с глава след корнер. Беше напрегнат мач. Играхме малко като с ръчна спирачка през първото полувреме. Ливърпул игра добре. Губехме топката твърде бързо първото полувреме, а когато не си свикнал с това е разочароващо. Беше важно да изравним преди почивката – 1:1 на полувремето беше добър резултат. Оливие Жиру беше болен преди два дни и постепенно ставаше все по-важна част от мача през второто полувреме. Адам Лалана и Филипе Коутиньо заедно с Рахим Стърлинг ни създадоха много проблеми през първата част. След почивката ние бяхме по-опасни”.