Швеция взе бронза на Европейското първенство по хандбал за жени

Черногорките, които не успяха да защитят титлата си, пропиляха аванс от 10:7 преди почивката и в крайна сметка останаха без медал

Швеция победи Черна гора с 25:23 (11:12) в мача за третото място на Европейското първенство по хандбал за жени в унгарската столица Будапеща. Скандинавките спечелиха второ отличие в историята си от континенталните шампионати след среброто преди четири години в Хернинг (Дания).

Черногорките, които не успяха да защитят титлата си, пропиляха аванс от 10:7 преди почивката и в крайна сметка останаха без медал. Резултатът беше равен 22:22, но в последните осем минути шведките бяха по-концентрирани.

Най-полезна в двубоя за победителките беше Изабел Гулден със 7 гола. Звездата на Черна гора Катарина Булатович се отличи с 8 попадения, но това не беше достатъчно. Финалът по-късно тази вечер е между олимпийския първенец Норвегия и Испания.

Ети Стефанова започна с победа на Европейското по шахмат

Българките записаха 4 победи

В Париж изпробват видеонаблюдение с изкуствения интелект за Олимпиадата

Отбори от 20 държави се впускат в турнир по петанк край Варна

Звездата-инфлуенсър Танги Пенин ще покаже техниките на любимата игра на терените в курорта „Св.Св.Константин и Елена“

Валентина Георгиева 15-а в квалификациите на греда

Ризов се размина с финала на пушка от 3 положения на СК в Рио

Българинът не успя да вземе олимпийска квота

Шефът на европейския хандбал: С нетърпение гледаме към България и Варна

Българите научиха съперниците си за предстоящите у нас две първенства по плажен хандбал