Ураганът Гризман помете баските с хеттрик за едно полувреме (ВИДЕО)

Шампионът Атлетико Мадрид направи впечатляващ обрат за 4:1 на "Сан Мамес"

Шампионът Атлетико Мадрид завърши годината в Примера с впечатляващ обрат за 4:1 при гостуването на Атлетик Билбао в 16-ия кръг. В герой за „дюшчекиите” се превърна френският национал Антоан Гризман, нанизал хеттрик след почивката.

На „Сан Мамес” мачът тръгна зле за Атлетико и в 16-ата минута Сусаета центрира от пряк свободен удар и Микел Рико с глава преодоля Моя за 1:0.

Коке и Манджукич бяха наказани за тима на Диего Симеоне и това си казваше думата през първата част, в която нищо от атаките на гостите не се получаваше.

Адурис остави пазача си на земята с едно докосване, но се почуди къде да бие и Моя излезе, за да му попречи.

Атлетико започна мълниеносно втората част и след бърза атака Хуанфран центрира отдясно за Гризман, който изравни на втора греда – 1:1.

В 52-ата минута Тиаго първи стигна до пас в наказателното поле, а Сан Хосе нямаше как да се отмести от пътя и направи дузпа. Раул Гарсия уверено я превърна в гол и Атлетико поведе набързо за 7-8 минути с пълен обрат след паузата.

Едно подхлъзване тотално реши мача в 73-ата минута. Дълъг пас на Габи изглеждаше безнадежден, докато Гурпеги не се подхлъзна в най-неподходящия момент, Гризман излезе сам срещу Ираисос и не сбърка за 3:1.

9 минути преди края Гризман изпревари вратаря и подаде на Гарсия, който му върна и французинът оформи своя хеттрик, въпреки че беше в засада – 4:1.

Атлетико Мадрид е трети с 35 точки, на 4 зад лидера Реал Мадрид, който има и мач по-малко. Атлетик Билбао е 11-и с 19 точки.