Лион пусна 5 топки в коледната мрежа на Бордо (ВИДЕО)

"Хлапетата" стъжиха празниците за 10-те от Бордо и изместиха ПСЖ от второто място

Лион разгроми Бордо с 5:0 като гост в последна среща от 19-ия кръг на Лига 1 и измести шампиона ПСЖ от втората позиция.

Срамната нощ можеше да бъде много по-различна за „жирондинците”, ако в 4-ата минута Шейк Диабате беше вкарал с глава, но Антони Лопес
успя да спаси. Диабате имаше още един шанс, но ударът му от малък ъгъл мина встрани.

Лион удържа натиска на своя домакин и преди почивката дежурният голмайстор Александър Лаказет се измъкна зад защитата, за да открие резултата.

11 минути след паузата Лаказет пресече пас на Сане и намери Корентин Толисо, който хладнокръвно се разписа зад Карасо – 2:0.

Надеждите на Бордо за нещо от този мач се изпариха след спорен директен червен картон за Николас Палоа в 65-ата минута за нарушение срещу Н’Жие.

Лион подсигури успеха с трети гол на Набил Фекир, който проби и сам завърши атаката с точен шут.

В края „хлапетата” се забавляваха и вкараха нови два гола. Лаказет намери Джордан Фери, който покачи на 4:0, а самият Лаказет завърши много силния си мач с гол след силно воле – 5:0.

Лион вече е втори с 39 точки и е с една пред шампиона ПСЖ, докато лидерът Марсилия има 41. Бордо е шести с 31.
Луис Енрике: Не бързаме да станем шампиони

Треньорът на ПСЖ обяви, че целта е отборът да вземе титлата, но не държи това да е много рано