Спортинг Кристал триумфира със 17-а титла на Перу

Гол в 113-ата минута донесе трофея на Спортинг Кристал при успеха с 3:2 над Хуан Аустрич

Спортинг Кристал триумфира със 17-а титла във футболното първенство на Перу след драматична победа с 3:2 след продължения над Хуан Аустрич в третия финален мач за трофея.

Първите две срещи завършиха при равен резултат - 2:2 и 0:0, а според регламента на местния шампионат, правилото за повече отбелязани голове на чужд терен не се зачита и новият шампион трябваше да бъде определен в трети двубой.

Решителният плейоф на "Ещадио Мансиче" в Трухийо беше изключително оспорван. Хуан Аустрич, победител в шампионата "Апертура", на два пъти повеждаше след попадения на Ернан Ренгифо и Хуниор Виса, но Ирвен Авила и Орасио Калкатера изравняваха за първенеца в "Клаусурата". В 113-ата минута резервата Единсон Чавес, който се появи в игра само девет минути по-рано, се превърна в герой с безценното трето попадение за Спортинг Кристал.