Рахим Стърлинг подари победа на Ливърпул в празничния ден (ВИДЕО)

„Червените” изпитаха трудности при гостуването си на предпоследния Бърнли

Ливърпул победи трудно предпоследния в класирането на Висшата лига отбор на Бърнли в празничния „Боксинг дей”. „Червените” се наложиха като гости с 1:0, а в герой за отбора на Берндън Роджърс се превърна обявения за Най-добър млад футболист на 2014 година Рахим Стърлинг.

С този успех мърсисайдци се изкачиха на деветата позиция, като имат актив от 25 точки.

През първото полувреме домакините създадоха много грижи на Ливърпул. Футболистите на Бърнли създадоха по-интересните положения и могат само да съжаляват, че не оттеглиха на почивката с преднина в резултата. Гостите действаха в решителните моменти неуверено и това предизвика недоволството на мениджъра Роджърс.

За първата част футболистите на Бърнли бяха отправили общо 11 удара към вратата на Ливърпул, под чиято рамка стартира Джоунс, но в 16-ата минута бе заменен от Симон Миньоле. За цялата среща домакините имаха общо 16 удара, но нито един в очертанията на вратата. Гостите имаха общо 10.

През втората част „червените” показаха, че нямат намерение да си тръгнат само с точката от този двубой и в крайна сметка измъкнаха победата. В 62-ата минута Коутиньо пусна майсторски пас към бързия Стърлинг, който преодоля вратаря и ритна топката към опразнената врата. Това бе негов шести гол за Ливърпул от началото на сезона във всички турнири.

Следващият двубой на мърсисайдци е срещу Суонзи на стадион „Анфийлд” в понеделник, 29 декември.

Ето и всички резултати от XVIII кръг на Висшата лига, както и голмайсторите в срещите:

Челси – Уест Хем 2:0
1:0 Джон Тери (31’)
2:0 Диего Коща (62’)

Бърнли – Ливърпул 0:1
0:1 Рахим Стърлинг (’62)

Кристъл Палас – Саутхемптън 1:3
0:1 Садио Мане (17')
0:2  Райън Бертран (48')