Пардю започна с победа начело на Палас след обрат над Тотнъм (ВИДЕО)

Голът на Хари Кейн този път не бе достатъчен за "шпорите"

Кристъл Палас сътвори страхотен обрат при домакинството си на Тотнъм и стигна до победа с 2:1 в мач от 21-вия кръг от английската Висша лига. Така Алан Пардю започна с успех периода си начело на „орлите” и измъкна тима от зоната на изпадащите.

Хари Кейн изведе Тотнъм напред в резултата в 49-ата минута с осмия си гол във Висшата лига този сезон, но с попадения на Дуайт Гейл в 68-ата от дузпа и Джейсън Пънчън в 80-ата Палас стигна до трите точки.

През първата част нито един от двата тима не успя да създаде нищо интересно пред противниковата врата, като най-чистата ситуация бе пропусната от Кристиан Ериксен, който от границата на малкото наказателно поле прати топката в аут.

Само четири минути след началото на втората част Хари Кейн изведе „шпорите” напред в резултата. Английският нападател отбеляза 18-ото си попадение за Тотнъм във всички състезания през този сезон.

В 68-ата Кристъл Палас получи възможност да изпълнява дузпа след доста спорно нарушение на Стамбули срещу Джо Ледли. Зад топката застана Дуайт Гейл, който с бомбен шут не остави никакви шансове на Лорис.

Десет минути преди края на срещата Палас обърна. Заха проби отляво, премина покрай двама играчи на Тотнъм, след което намери Пънчън. Той, от своя страна, с едно докосване прати топката по диагонала, забивайки я в долния десен ъгъл на Лорис.

В заключителните секунди на шестминутното продължение Уилфред Заха можеше да направи резултата и 3:1, но Лорис спаси.

С победата „орлите” излязоха от зоната на изпадащите, като вече има 20 точки и се изкачи до 15-ото място. Тотнъм остава на петата позиция с 34.