Сент Етиен измести ПСЖ от третата позиция

Лил, Ница и Гинган също постигнаха победи

Сент Етиен продължава с доброто си представяне и постигна нова победа, след като надделя с 2:1 като гост на Реймс в мач от 20-ия кръг на Лига 1. Головете за „зелените” отбелязаха Йоан Моло (44’) и Ромен Хамума (48’).

В края на двубоя Рено Кохад си отбеляза автогол, а Реймс трябваше да доиграе оставащите няколко минути с 10 човека, след като Антоан Конте получи директен червен картон.

Така, Сент Етиен излезе на третата позиция, измествайки ПСЖ. „Зелените” вече имат 39 точки, колкото и втория Лион, но с по-лоша голова разлика и е на две точки от лидера Марсилия.

Ница, Лил и Гинган също записаха победи в мачовете си тази вечер. „Орлетата” се наложиха с 3:1 над Лориен у дома, като направиха обрат. Ница изоставаше с 0:1 след гол на Бенжамин Жано (6’). С голове на Ерик Ботеак от дузпа (29’), Алекси Босети (60’) и Карлос Едуардо(67’).

„Мастифите” пък стигнаха до минимален успех с 1:0 над Каен с гол на Михаел Фрай в 20-ата минута. Гинган пък вкара два безответни гола на Ланс, благодарение на Кристоф Мандан (17’) и Клаудио Бовю от дузпа (76’).

Единственото равенство в двубоите, играни в 21:00 часа бе между Евиан и Рен, които завършиха 1:1. Домакините откриха в 63-тата чрез Адриен Томасон, а три по-късно Рен стигна до равенството с гол на Пол-Жорж Нтеп.