Селта си осигури равенство с Валенсия, въпреки пропусната дузпа

Селта сложи край на серията си от 6 поредни загуби в Примера с равенство 1:1 с Валенсия като домакин.

В 27-ата минута Селта получи право на дузпа. Николас Отаменди извърши нарушение срещу Чарлс в наказателното поле. Диего Алвеш обаче спаси удара на Фабиан Ореяна, насочен в левия ъгъл.

В 43-ата минута Валенсия откри. Родриго осъществи фантастичен рейд и с удар от границата на наказателното поле под плонжа на Серхио Алварес направи 1:0.

Фабиан Ореяна се реваншира за изпуснатата дузпа и в 61-ата минута се разписа за първи път от септември насам. При изпълнение на корнер топката бе прехвърлена на задната греда, където Ореяна я засече от движение – 1:1.

С равенството двата отбора запазиха своите позиции в класирането. Селта остана 9-и, а Валенсия – 4-и.