Локо Пловдив напердаши Литекс (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Смърфовете" сложиха тройка на ловчанлии, въпреки че двата отбора са в различни шестици

Отборът от втората половина на „А” група Локомотив (Пловдив) представителя на първата шестица Литекс с 3:0 в контролна среща, първа и за двата отбора през 2015 г. Двубоят се проведе на стадиона в парк „Лаута” пред около 300 зрители. Два гола за домакините вкара Благой Наков през първото полувреме. Дани Кики беше точен от дузпа след почивката. Малинов от Литекс тресна напречната греда в края на първото полувреме.

Брутално нарушение на Петрус Бумал срещу Спас Делев нажежи обстановката преди почивката. Боят обаче се размина, въпреки че имаше изгледи за грозни сцени.

Двата отбора използваха изцяло различни единайсеторки във всяко едно от двете полувремена.

Локомотив наложи превес от самото начало. Карагарен и Сандански стреляха над вратата преди Спас Делев да принуди Винисиус да вади топката от близкия му ъгъл при най-чистото положение за „смърфовете”.

Малко преди да изтече първия половин час Локо наниза две попадения, автор на които стана Благой Наков. Първо Делев беше изведен сам срещу вратаря Винисиус, който успя да му избие, но на добавката Наков вкара на празна врата. След това Камбуров проби отляво и извади на дузпата, откъдето халфът беше точен за втори път.

Четири минути по-късно се стигна до меле, след като Петрус Бумал влезе много грубо в краката на Спас Делев. Двата отбора едва не се сбиха. Реферът охлади страстите с няколко жълти картона, но забрави главния виновник Бумал.

В края на полувремето Литекс тресна греда. Малинов завъртя от свободен удар и топката срещна напречната греда.

Двата отбора излязоха с изцяло нови единайсеторки за второто полувреме. Литекс използва през първата част новото попълнение Илия Мунин, а през втората – Рафаел Перес. Локомотив изпробва преди почивката Дишлиев и Горанов, а след паузата и мароканецът с френско гражданство Мехди Бурабиа.

След равностойни първи минути на второто полувреме Локомотив получи право на дузпа за нарушение срещу Бранимир Костадинов. Капитанът Дани Кики изпълни в обратния на избрания от вратаря Конов ъгъл – 3:0.

Горещата публика на Локомотив изпрати подобаващо своите любимци.

В класирането на „А” група преди последните три кръга от редовния сезон Локо заема 9-ото място с 20 точки, докато Литекс е 4-ти с 32.

Контролите на Локо Пловдив през зимата:

23 януари, в Пловдив от 17:00 часа: ЛОКО (Пд) - Литекс 3:0
28 януари:
 ЛОКО (Пд) - Созопол
Турнир в Поморие:
7 февруари, 15:00 часа: ЛОКО (Пд) - Черноморец (Бургас)
12 февруари, 13:00 часа: ЛОКО (Пд) - Тунджа (Ямбол)

Контролите на Литекс през зимата:

23 януари, в Пловдив от 17:00 часа: Локомотив (Пловдив) - ЛИТЕКС 3:0
30 януари, в Благоевград: Пирин (Бл) - ЛИТЕКС
7 февруари, в Турция: ЛИТЕКС - Марибор (Словения)
10 февруари, в Турция: ЛИТЕКС - Партизан (Сърбия)
13 февруари, в Турция: ЛИТЕКС - Динамо (Москва)

Най-интересното по минути:

90' + 2 КРАЙ НА МАЧА!!! Публиката аплодира бурно отбора на Локо Пловдив

90' Де Врийзе центрира отляво, Костадинов би с крак, но не улучи вратата

83' Нарушение на границата на наказателното поле на Локо Пд. Десподов стреля директно, но над вратата

74' ГОЛ ЗА ЛОКО ПЛОВДИВ - 3:0!!! Дани Кики реализира отсъдената дузпа!

73' ДУЗПА ЗА ЛОКО! Бранимир Костадинов беше бутнат в пеналта

70' Далечен удар на футболиста на Литекс Чавдар Ивайлов, вратарят Витанов изпусна топката, но след това я закова на голлинията

61' Нова вратарска смяна в Локо Пд. Сега напуска Скорчев, влиза Витанов

59' Равностойни първи минути на втората част. Литекс повече атакуваха, но Локо се брани добре. Няма сериозни положения

56' Локо (Пд) (второ полувреме): Скорчев, Молдованов, Горанов, Вълчев, Де Врийзе, Кики, Костадинов, Филипов, Стамов, Янъков, Мехди Бурабиа

50' Литекс (второ полувреме): Александър Конов, Страхил Попов, Пламен Гълъбов, Рафаел Перес, Васил Божиков, Александър Цветков, Чавдар Ивайлов, Румен Руменов, Кирил Десподов, Уилмар Джордан, Данило Асприля

46' Двата отбора са с изцяло нови единайсеторки

18:02 ч Начало на второто полувреме! Засега спря да вали под тепетата.

Двата отбора готвят доста смени на почивката

45'+2 Край на първото полувреме!

45' Делев потърси Карагарен отляво, но защитата на Литекс изчисти

37’ ГРЕДА ЗА ЛИТЕКС! Малинов шутира фалцово и разтресе напречната греда. Междувременно дъждът се усили

34' За малко щеше да стане сбиване на терена. Бумал влезе много грубо в краката на Делев.  Жълти картони за Малинов, Менди и Здравко Илиев. Последните двама се сдърпаха.

30' ВТОРИ ГОЛ ЗА ЛОКО ПЛОВДИВ!!! При атака отляво Камбуров проби и извади към Наков, който за втори път прониза мрежата на Винисиус от точката на дузпата.

30' Вратарска смяна в Локо Пловдив. Господинов отстъпва мястото си на Скорчев

29' ГОЛ ЗА ЛОКО ПЛОВДИВ!!! Благой Наков вкара. Делев беше изведен, вратарят излезе да го пресреща, изби, но топката попадна в Наков, който реализира на празна врата

23' ВНИМАНИЕ: Делев стреля опасно от малък ъгъл, но Винисиус изби в корнер. Това бе най-чистото положение от началото на мача

22' Около 300 човека наблюдават контролата на "Лаута". Няма привърженици на Литекс. Агитката на Локо създава чудесна атмосфера

17' Опит за извеждащо подаване към Делев. Той центрира към свой съотборник, който стреля с глава, но право във вратаря

16' Няма нищо ново, освен че започна да ръми. Локо има лек превес. Засега няма чисти голови положения.

8' Центриране от фаул в полза на оранжевите, в купа от играчи Минчев стреля с глава, но вратарят избива в корнер

6' Опит за центриране към Карагарен, но защитата на Литекс изчисти

2' Изведоха добре Камбуров, той върна към Карагарен, който стреля неточно. В следващата атака Локо пресира, откраднаха една топка, но Янко Сандански стреля малко над вратата