Пирин Разлог победи Левски Бол

Пирин (Разлог) победи Левски Боол в собствената си зала "Септември" с 3:0 (25:12, 25:17, 25:18)

Пирин (Разлог) победи Левски Боол в собствената си зала "Септември" с 3:0 (25:12, 25:17, 25:18) гейма в среща от 11-ия кръг на Суперлигата. Мачът беше официален дебют за новия треньор на дoмакините Стоян Гунчев, който замени на поста Йордан Мицин след загубата на неговия тим в миналия кръг от Марек Юнион-Ивкони с 1:3 гейма.

Така с първата си победа за 2015-а година играчите от Разлог се изкачиха с една позиция в класирането и вече заемат 4-о място с 21 точки, след като изпревариха ВК Нефтохимик 2010, на който мача с Марек Юнион-Ивкони от този кръг беше отложен заради ангажиментите на дупничани в Шампионска лига.

За гостите от София пък това бе 10-а загуба от началото на сезона и с 4 точки продължават да заемат последната позиция.

Най-резултатен в мача стана Йордан Желязков от победителите с 14 точки. За "сините" младежкият национал Велизар Чернокожев, който през есента се подготвяше в италианския Тренто завърши с 12 точки.

Алекс Грозданов, който през миналата седмица беше избран за най-добър централен блокировач на турнира в Москва, където игра с националния отбор за кадети започна като титуляр за гостите, а в третия гейм отново се появи на игрището.