Наполи победи коравия Дженоа с два гола на Игуаин

Отборът на Рафаел Бенитес се изкачи до третото място в Серия А

Наполи победи Дженоа като домакин в последния двубой от 20-ия кръг на Серия А. Срещата завърши при резултат 2:1, като и двата гола за отбора на старши треньора Рафаел Бенитес бяха вкарани от Гонзало Игуаин. Точен за Дженоа бе Яго Фалке.

С този успех неаполитанци се изкачиха до третото място в класирането, измествайки Лацио, и вече има 36 точки – с шест по-малко от втория Рома.

Двамата отбора изиграха приятен за окото футбол, като имаше не малко любопитни положения пред двете врати и спорни съдийски отсъждания, които предизвикаха гневни реакции и от двата лагера.

Резултатът бе открит още в 7-ата минута. Кайехон шутира силно, но вратаря не успя да се намеси добре и избивайки прати топката точно на главата на дебнещия Игуаин, който не сгреши и вкара 11-ия си гол от началото на първенството. Голът бе зачетен, но останаха сериозни съмнения за това, че аржентинецът е бил в положение на засада.

Малко след това, в 11-ата минута Антонели бе изведен по страхотен начин в наказателното поле, но си поведе дълго топката и Рафаел успя да улови точно пред погледа му. Много добра възможност за Дженоа.

В 34-ата минута се стигна до много странно решение на главния съдия. Отсъди нарушение на Игуаин в нападение, който се откъсна опасно към вратата, но всъщност нападателя бе видимо задържан за ръката.

Домакините можеха да удвоят преднината си, но страховит пропуск на Джонатан де Гузман не позволи това да се случи. Игуаин изведе съотборника си, който се озова очи в очи срещу вратаря и опита техничен прехвърлящ удар, но прати топката над горната греда. Така завърши и първото полувреме.

В 49-ата минута отново Де Гузман се отличи със сериозен пропуск. Той бе изведен в наказателното поле, преодоля с финт вратаря и шутира, но секунди преди топката да влезе във вратата, бранител с шпагат успя да изчисти. Минута след това, гостите отправиха опасен удар, който премина на сантиметри от лявата греда, а Рафаел само изгледа топката без да помръдне.

През цялото време обаче, отборът на Дженоа ясно показваше, че няма да се примири с изоставането си. В 56-ата минута резултатът бе изравнен. Фалке стана голмайстор, след като навърза двама бранители и с плътен удар по земя остави безпомощен Рафаел. Този гол подейства като импулс в играта на Наполи и съвсем скоро отново можеше да поведе. Но гредата след удар на Кайехон в 60-ата минута  попречи това да се случи. Вратарят спаси силния удар с една ръка и отклони топката в горната греда.

В 73-ата минута съдията даде дузпа за Наполи, след като при борба за позиция в наказателното поле Игуаин беше избутан в гърба и падна на терена. Аржентинецът се нагърби с изпълнението и въпреки че Перин улови ъгъла, ударът бе прекалено силен. Така бе оформено крайното 2:1.