Джокович с уверена победа стигна полуфиналите

Новак Джокович победи Милош Раонич в три сета и се класира за полуфиналите на Аустрелиън Оупън. Сърбинът спечели отделните части със 7-6 (7-5), 6-3, 6-2.

Ноле игра много стабилно на свой сервис и не даде нито една възможност за пробив на канадеца в целия мач. В същото време Джокович направи един пробив във втория сет, два в третия и това му бе достатъчно за успех в двубоя.

Това бе пета победа за сърбина от пет мача срещу Раонич.

В следващия кръг съперник на Джокович ще бъде действащия шампион Стан Вавринка. Двамата ще се изправят един срещу друг за 20-и път, а резултатът е 16-3 в полза на Ноле, който има да си връща на Стан за загубата от него в миналогодишното издание на Откритото първенство на Австралия (фаза четвъртфинали).