Зрелищно 4:3 за Локо (Мездра) в контрола срещу Бдин (СНИМКИ)

Отборът от Мездра спечели след шоу със 7 гола на "Огоста"

В зрелищен и резултатен мач Локомотив (Мездра) победи с 4:3 отбора на Бдин (Видин). Контролата се игра на терена с изкуствена настилка в спортния комплекс „Огоста” в Монтана и бе съдийствана от бригада на домакините. Николай Малджански бе главен съдия, помагаха му Николай Михаилов и Ивайло Тодоров.

Двата отбора си вкараха по два гола до почивката. Ивайло Цветанов изведе „железничарите” напред в резултата в 28-та мин., след като бе изведен от Николай Цветанов-Демона вдясно от пеналта и с диагонален удар и въпреки намесата на вратаря Христо Матев изпрати топката в мрежата. Десет минути по-късно Цветан Цветанов-Кебапа излезе сам срещу вратаря на Локомотив и юношески национален отбор на България до 19 г. Ивайло Сайков и майсторски го преодоля за 1:1. Голът даде импулса на третодивизионния тим, който поведе в 41-та мин., след точен удар на Цветомир Тодоров. В ответната атака равенството бе възстановено. С втората си асистенция в мача Николай Цветанов сложи токата на главата на Николай Христозов и той я изпрати в мрежата.

И през второто полувреме на терена продължи да бъде интересно. В 62-та Христо Попападийн центрира от дясно и Георги Барбов с красив удар от воле направи 3:2 за Локомотив. Само пет минути по-късно обаче равенството отново бе възстановено. Цветомир Тодоров проби през центъра на защитата на символичните гости и за втори път попадна в прегръдките на своите съотборници. Крайният резултат бе оформен в последната минута на редовното време. След центриране от корнер топката попадна у Георги Павлов, който я препрати към мястото от където се изпълнява дузпа, там непокрит се оказа Даниел Стефанов и юношата на Литекс донесе победата на Локомотив в дебютния си мач за втородивизионния тим.

Локомотив (Мездра) – Бдин (Видин) 4:3
1:0 Ивайло Цветанов '28
1:1 Цветан Цветанов '38
1:2 Цветомир Тодоров '41
2:2 Николай Христозов '42
3:2 Георги Барбов '62
3:3 Цветомир Тодоров '67
4:3 Даниел Стефанов '89

Локомотив: Ивайло Сайков, Николай Христозов, Петър Василев, Стоян Димов, Стоян Георгиев, Емил Колев, Николай Ганчев, Ивайло Цветанов, Иван Митев, Тодор Чаворски, Николай Цветков-кап. (Иван Иванов, Георги Павлов, Георги Стоичков, Ивайло Бояджиев, Христо Попападийн, Петър Мицев, Петър Михайлов, Георги Барбов, Даниел Стефанов)