Манолев игра за Вихрен при загуба от Пирин (Бл)

Атанас Чепилов и Антонио Хаджииванов бяха точни за благоевградчани

С голове на Атанас Чепилов и Антонио Хаджииванов от дузпа отборът на Пирин Благоевград победи в Сандански местния Вихрен с 2:1 в контролен мач, в който взе участие националът Станислав Манолев. За домакините точен беше Костадин Кафтанов.

В 20-ата минута младият Кафтанов пое от дълбочина топката, преодоля защитата и вратаря Веселин Ганев за 1:0. В 31-а минута Атанас Чепилов се възползва от неразбирателство между вратаря на Благой Стоянов и отбраната, като успя да изравни за 1:1.

През втората част на мача имаше повече битка в центъра на терена без особени ситуации и опасности и пред двете врати. В 88-ма минута главният съдия Стефан Апостолов отсъди дузпа в полза на Пирин, след като видя нарушение в сблъсъка между Станислав Манолев и Костадин Николов. Точен от бялата точка беше Антонио Хаджииванов за 2:1.

В този мач в отбора на Пирин получиха шанс за изява новопривлечените Евгени Тунтев, Денис Пидев, Петър Тончев, Божидар Чорбаджийски. За отбора на Вихрен през първата част на мача взе участие новопривлеченият нападател Петър Янкулски.

Следващият контролен мач за отбора на Вихрен ще бъде на 3 февруари срещу отбора на ОФК Беласица, който ще е мач от турнира Петричка пролет. Отборът на Пирин ще премери сили с Литекс в събота на стадион "Христо Ботев" в Благоевград.

От треньорския щаб на Пирин потвърдиха, че националът Станислав Манолев поддържа форма с отбора.

Янтра бесни след съдийството срещу Литекс

Габровци пуснаха видео с дузпа, която беше отсъдена срещу тях и такава, каквато не са получили