Волфсбург разби шампионите и скъси разликата на 8 точки (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Вълците" зашиха цели четири гола и нанесоха първа загуба на Байер (М) в Бундеслигата този сезон

Волфсбург разби Байерн (Мюнхен) с 4:1 при подновяването на сезона в Бундеслигата. Кевин де Брюин и Бас Дост се разписаха по два пъти за домакините, а голът за баварците бе дело на Жуан Бернат.

Това бе първо поражение за баварците през сезона в Бундеслигата, като Байерн инкасира цели четири гола – колкото бе допуснал през целия сезон до момента.

Двубоят започна с минута аплодисменти и страхотна хореография от феновете в памет на бившия играч на Волфсбург Жуниор Маланда, който почина в автомобилна катастрофа по-рано през януари.

„Вълците” започнаха срещата мълниеносно и още в четвъртата минута Бас Дост завърши с точен удар прекрасна контра на домакините.

В добавеното време отново Бас Дост удвои преднината на Волфсбург. Нападателят се възползва от неумелото изчистване на една центрирана топка от Левандовски и с изключителен удар от границата на наказателното поле направи резултата 2:0.

Само осем минути след почивката Кевин де Брюин отбеляза и трети гол за домакините. Бившият полузащитник на Челси бе изведен сам срещу Нойер и хладнокръвно прати топката в долния му десен ъгъл.

Тимът на Пеп Гуардиола върна бързо едно попадение след грешка в отбрата на домакините. Бернат влезе в наказателното поле и пробва да центрира, Налдо не изчисти добре, топката се озова обратно в Бернат, който на празна врата не пропусна.

В 73-тата минута Де Брюин оформи крайното 4:1. Белгиецът получи далечен пас, завъртя се около Данте и с мощен шут прати топката под гредата.

В края на двубоя Робен излезе сам срещу Беналио, но стражът на „вълците” предвидливо излезе и блокира удара му.

След победата Волфсбург съкрати изоставането си от баварците на осем точки. Байерн остава лидер с 45.