Лудогорец се развихри и отвя Спартак (Москва) (+ВИДЕО)

Разградчани напомниха за себе си с великолепна победа над руския гранд, Кайсара и Дяков с червени картони

Лудогорец напомни за представянето си от Шампионската лига с великолепна победа над руския гранд Спартак Москва с 3:2 в контролна среща, проведена в Марбея, Испания. Двубоят премина в два обрата, като крайни победители съвсем заслужено се оказаха българските шампиони.

Абало даде аванс на „орлите” в 12-ата минута преди Проумс да изравни на добавка в 32-ата. Обстановката се нажежи в края на полувремето, като Кайсара и Дяков бяха изгонени. Въпреки това, двата отбора се бяха разбрали да завършат мача с по 11 човека. Комбаров даде аванс на московчани веднага след подновяването на играта. Бившият играч на ЦСКА София Жоао Карлос обаче си вкара ефектен автогол преди Кишада на два пъти да порази вратата на Спартак, но едното попадение беше спорно непризнато заради засада.

До момента българите изиграха 5 контроли, в които регистрираха три победи, едно реми и една загуба. В Турция Лудогорец преодоля Гройтер Фюрт с 1:0, направи 1:1 с Динамо Москва, а в Испания загуби от Унион Берлин с 0:1 и постигна победи над Риека с 2:1 и в сега над Спартак Москва с 3:2.

Още в 4-ата минута Марселиньо можеше да открие, но ударът му след класно обръщане, с което елиминира няколко защитници, бе отразен от вратаря, а топката чукна напречната греда. В 9-ата минута Дани Абало бе изведен сам срещу вратаря, като го прехвърли, но не улучи целта. В 12-ата минута вече испанецът не сбърка при идентична ситуация. Перфектен пас отдясно му даде Жуниор Кайсара.

Спартак притисна Лудогорец и от втория опит успя да изравни. Владо Стоянов спаси силен удар, но топката отиде в Куинси Проумс, който от дузпата я прати в опразнената врата.

4 минути преди почивката се стигна до грозни сцени. Жуниор Кайсара се спречка с Хуарадо, удари му глава без топка и получи директен червен картон. Получи се меле, след което и Светослав Дяков беше изгонен. На техните места се появиха Абел Анисе и Витиня.

След подновяването на играта пък влязоха Барт, Мишо Александров, Мисиджан и Кишада.

Именно Александров не успя да пресече центриране отдясно, топката попадна в Комбаров, който в опразнения от Владо Стоянов ъгъл изведе московчани напред в резултата в 47-ата минута. Крилото Александров поправи грешката си с хубаво подаване към Марселиньо, който обаче не успя да порази вратата на Спартак.

Лудогорец успя да изравни в 65-ата минута. Чудесен пробив на Данчо Минев завърши с фалцово центриране отдясно пред вратарското поле, където бившият играч на ЦСКА Жоао Карлос си вкара ефектен автогол.

Гол на Кишада не беше признат заради спорна засада преди отново той да намери начин отново да прати в мрежата. Златински, Александров, Мисиджан и още няколко футболисти на Лудогорец осъществиха страхотна преса, принуждавайки защитниците на Спартак да сбъркат. Кишада пое пред пеналтерията, намери пролука и мушна в долния ъгъл за крайното 3:2.

С двубоите срещу Днипро и Динамо на 4 и 7 февруари Лудогорец ще завърши зимната си подготовка.

Състави:

Лудогорец: Владислав Стоянов (78' - Аргилашки) – Жуниор Кайсара (ч.к. 42' - влиза Витиня), Козмин Моци (75' - Александров), Георги Терзиев (46' - Александър Барт), Йордан Минев (86' - Василев) – Светослав Дяков /к/ (ч.к. 42' - влиза Абел Анисе), Фабио Ешпиньо (66' - Христо Златински) – Дани Абало (46' - Михаил Александров), Марселиньо (75' Ернандес), Вандерсон (46' - Върджил Мисиджан) – Роман Безяк (46' -Жуниор Кишада)

Спартак Москва: 32. Артьом Ребров; 3.Сергей Бризгалов, 34. Евгени Макеев, 35. Сердар Ташчъ, 23. Дмитрий Комбаров /к/, 24. Куинси Проумс, 55. Жоао Карлос, 21. Ким Шелстрьом, 8. Денис Глушаков, 19. Хосе Мануел Хурадо, 57. Вячеслав Кротов

31 януари, в Испания: ЛУДОГОРЕЦ - Спартак (Москва, Русия) 3:2
4 февруари, в Испания от 18:00 часа: ЛУДОГОРЕЦ - Днепър (Украйна)
7 февруари, в Испания от 18:00 часа: ЛУДОГОРЕЦ - Виктория Пилзен (Чехия)

90'+2 КРАЙ НА МАЧА!!!

86' ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ - 3:2!!! Този път няма прошка. Кишада видя пролука в защитата на Спартак и с майсторско движение и удар от границата на наказателното поле прати в долния десен ъгъл на вратата. Преди това играчите на Лудогорец отнеха топката по чудесен начин - с преса принудиха московчани да сбъркат

86' Василев влиза на мястото на Данчо Минев

84' Кишада беше изведен отлично и вкара чуден гол, който обаче не беше признат заради много спорна засада

78' Георги Аргилашки заменя Владо Стоянов

76' ВНИМАНИЕ: Уникален карамбол след неуспешен опит на Кишада. Ернандес можеше веднага да вкара, но шутът му бе блокиран

75' Александър Александров влиза вместо Моци, а Себастиан Ернандес замени Марселиньо

70' Мисиджан разпиля двама преди да отправи силен удар пред пеналта, който мина високо над вратата

Златински влиза в игра на мястото на Фабио Ешпиньо

65' (АВТО)ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ - 2:2!!! Данчо Минев центрира хубаво отдясно и Жоао Карлос засече в собствената си врата, неоставяйки възможност на вратаря да реагира

58' Ешпиньо завърта, но праща малко над вратата

57' Ромуло фаулира излизащия сам срещу вратаря Анисе на границата на пеналта, получава само жълт картон

Барт се е появил на мястото на Терзиев. Кишада също е в игра вместо Безяк. Мисиджан е на терена от втората част. По-рано Анисе и Витиня замениха изгонените Дяков и Кайсара

52' Мощен удар на Витиня с левия крак извън наказателното поле, вратарят успява с пръсти да отклони топката, колкото тя да излезе в корнер

50' ВНИМАНИЕ: Марселиньо намери хубаво топката след подаване на Александров, но вратарят на Спартак също се представя на ниво

49' Стоянов показва майсторство при опит на Проумс, който излезе сам срещу него, в крайна сметка се оказа, че е имало засада

47' ГОЛ ЗА СПАРТАК - 2:1!!! Защитата и Владислав Стоянов не успяха да се справят с прострелно центриране отдясно, топката попадна в Комбаров, който отблизо с все сила я прати в мрежата

19:33 ч Начало на втората част

45'+3 Край на първото полувреме

45'+3 ВНИМАНИЕ: Проумс можеше да вкара втори гол, като насочи към вратата от дузпата, там Владо Стоянов не трепна и спаси

45' Анисе влиза на мястото на Кайсара, на терена се появява и Витиня, явно и втори футболист на Лудогорец е бил изгонен. Това би трябвло да е Дяков

44' Разправиите продължават вече 3-4 минути. Кайсара удари с глава противниковия футболист след остро влизане срещу халф-бека на Лудогорец.

41' Жуниор Кайсара получава директен червен картон за удар без топка срещу Хурадо, който получи жълт картон. Футболистите на двата отбора се спречкаха, като проявата на Кайсара не остана без последствия. Реферът показа, че Лудогорец може да вкара резервен състезател

38' Жълт картон за Кайсара, който препъна на тъчлинията играч на Спартак

32' ГОЛ ЗА СПАРТАК - 1:1!!! Куинси Проумс добавя в опразнената врата, след като негов съотборник накара Владо Стоянов да избива силен диагонален удар отляво в наказателното поле. Спартак упражни преса и сравнително бързо стигна до изравнително попадение

29' Далечен удар към вратата на Владо Стоянов, който не успява да я хване в опита си. За щастие на Лудогорец, топката отиде при неговите съотборници на дъгата, които я изчистиха

25' Дяков се върна в игра, след като се нуждаеше от медицинска помощ

12’ ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ!!! Дани Абало отново бе изведен отдясно сам срещу вратаря, като този път не сбърка, насочвайки топката покрай Ребров. Фантастичното подавне бе на Кайсара от десния фланг

9' ВНИМАНИЕ: Дани Абало бе изведен сам срещу вратаря, който излезе напред, а испанецът го прехвърли, топката обаче премина встрани от вратата

4' ВНИМАНИЕ: Марселиньо се извъртя в наказателното поле, освобождавайки се от защитници, и стреля силно, Ребров с мъка отклони топката и тя срещна напречната греда

18:32 ч Начало на мача!

Българският шампион Лудогорец играе тази вечер от 18:30 ч наше време в Марбея, Испания, петата си контрола по време на зимната подготовка. Съперник на „орлите” от Разград е един от най-успешните тимове на Русия – Спартак Москва. Наричаният „отбора на народа” тим заема 6-ото място в Премиер лигата след есенния полусезон, като засега остава извън местата, даващи право на участие в евротурнирите. Тимът е воден от Мурат Якин, който е отстранявла Лудогорец с Базел.

До момента българите изиграха 4 контроли, в които регистрираха две победи, едно реми и една загуба. В Турция Лудогорец преодоля Гройтер Фюрт с 1:0, направи 1:1 с Динамо Москва, а в Испания загуби от Унион Берлин с 0:1 и победи Риека с 2:1.

Досега в контролите старши треньорът Георги Дерменджиев е използвал 24 футболисти. Само двама от тях са на възраст под 20 години – Преслав Петров и Александър Василев. Петима пък са поне на 30 години. Това са Марселиньо, Моци, Дяков, Минев и Златински, който бе последният, влязъл в този своеобразен клуб. Жуниор Кайсара е най-използваният футболисти през подготовката. Голът на Безяк срещу Риека бе неговият първи за календарната година. Попадението сложи край на сушата на нападателя, който не се бе разписвал в контрола или официален мач от 89 дни. За последно вкара на Марек в Дупница (4:0 на 31 октомври 2014 г.).

Спартак Москва ще бъде без Сергей Паршивлюк, Денис Давидов и Артьом Дзюба, които са с травми.

Контролата Лудогорец - Спартак Москва Novsport.com ще следи на живо с чат-описание на най-интересните моменти. Иначе може да я гледате ТУК!!!
Лудогорец пусна билетите за Крумовград

Вижте какво съобщиха от Разград

Изтеглиха жребиите за полуфиналите при ветераните и купата на АФЛ

Витоша (Бистрица) ще спори с Ботев (Враца) за място на финала

Официално: Локо (Пд) разтрогна с Хоркаш

Вижте какво съобщиха от „Лаута“

Тръпката е в efbet Лига – шампионатът се разделя на 3 групи, интригата е на макс!

Бонусът за елита на платформата за онлайн спортни залози efbet.com важи до края на сезона