Бока и Ривър стартираха с победи в новото аржентинско първенство (ВИДЕО)

За първи път шампионатът е от 30 отбора, играе се по странна схема, а накрая ще има само един шампион

Бока Хуниорс стартира с победа новия сезон в аржентинското първенство след успех с 3:1 у дома срещу Олимпо. Себастиан Паласиос вкара два гола през второто полувреме, Фернандо Гаго отбеляза веднъж от дузпа преди почивката за Бока. За гостите се разписа Хонатан Бланко.

Аржентинското първенство се провежда в нов формат по идея на президента на местната футболна федерация Хулио Грондана с безпрецедентните 30 отбора. Отборите ще играят по веднъж един срещу друг, като домакинството се определя чрез жребий. Само дербитата ще се играят на разменено гостуване. Сезонът ще продължи до ноември и ще излъчи един шампион, а не както досега по един първенец за всеки полусезон.

Другият гранд Ривър Плейт също тръгна с победа, след като надигра с 4:1 като гост новака Сармиенто. С по два гола за Ривър се отличи новото попълнение Гонсало Пити Мартинес и футболист номер 1 на Южна Америка за миналата година Тео Гутиерес. Благодарение на новата формула на шампионата тимът на Сармиенто получи право да играе в елита за първи път от 1982 година.