Миналогодишният финалист Кевин Андерсън стартира с победа на турнира в Акапулко

Миналогодишният финалист Кевин Андерсън стартира с победа на турнира по тенис за мъже на твърди кортове в Акапулко (Мексико) с награден фонд 1.4 милиона долара.

Миналогодишният финалист Кевин Андерсън стартира с победа на турнира по тенис за мъже на твърди кортове в Акапулко (Мексико) с награден фонд 1.4 милиона долара. Номер 15 в световната ранглиста победи Дъстин Браун (Германия) с 6:1, 6:2 за 53 минути. Той не допусна нито една възможност за пробив в мача. Миналата година в спора за титлата Андерсън загуби от първата ракета на България Григор Димитров.

В следващия кръг Андерсън ще играе с победителя от мача между Иван Додиг (Хърватия) и Стийв Джонсън (САЩ).

"Беше много добър мач за мен, играх отлично", каза южноафриканецът.

Номер 5 в схемата Александър Долгополов (Украйна) отстрани Самюъл Грот (Австралия) с 6:3, 4:6, 6:0 за 1:24 час.

26-годишният Долгополов е полуфиналист за миналата година, когато надпреварата беше на червени кортове. За него това не четвърта победа за годината. Долгополов ще играе във втория кръг с победителя от двубоя между Робин Хаазе (Холандия) и Андреас Хайдер-Маурер (Австрия). Маринко Матошевич (Австралия) се наложи над Марсел Гранойерс (Испания) с 6:4, 6:2, а номер 7 Сантяго Хиралдо (Колумбия) спечели срещу Остин Крайчек (САЩ) със 7:6(8), 6:1.

Осмият поставен Бенямин Бекер (Германия) победи сънародника си Тобиас Камке със 7:6(4), 6:2.

Сърбинът Душан Лайович спечели срещу Танаси Кокинакис (Австралия) с 6:4, 7:6(4).