Куршум под гредата даде чист гол аванс на Леверкузен срещу четата на Симеоне (ВИДЕО+СНИМКИ)

Байер спечели с 1:0 на свой терен, а Атлетико доигра с 10 души след червен картон на Тиаго, две принудителни смени за испанците

Байер Леверкузен постигна отличен турнирен резултат и победи европейския вицешампион Атлетико Мадрид с 1:0 на „Бай Арена” в първа среща от осминафиналите в Шампионска лига. Победният гол бе дело на турския халф Хакан Чалханоглу, а Атлетико доигра с 10 души след два жълти картона на Тиаго.

„Апирините” изиграха много добър мач и успяха да наложат своя стил с бързи атаки по земя срещу по-затворения стил на тима на Диего Симеоне.

В началото капитанът Ларс Бендер стреля встрани при контра, в която цели 7 играчи на домакините се изстреляха като по команда напред. В 13-ата минута Чалханоглу центрира от корнер, топката си проправи път през купа от тела и на втора греда Вендел стреля от воле, но Манджукич изби пред голлинията.

Годин подсигури Сикейра, който бе финтиран от Вендел, а удар на Миранда след корнер бе блокиран на втора греда.

Спахич щеше да счупи сглобката на гостите с топовен изстрел от дистанция, а при продължилата атака Хилберт и Белараби разиграха добре отдясно, Годин изчисти, а Гонсало Кастро би отчайващо неточно от въздуха.

Проблемите за Диего Симеоне се увеличиха с две принудителни смени преди почивката и Гийерме Сикейра и Саул излязоха, а на техните места се появиха Хесус Гамес и Раул Гарсия.

Между двете смени вратарят Лено направи чудесно спасяване и изби топката от главата на Гризман, след като Арда бе насочил параболично към втора греда също с глава.

В добавеното време Лено отново бе герой за Байер. Удар на Манджукич бе избит в корнер от Хилберт, центрирането от ъгловия удар стигна до Тиаго на втора греда, португалецът стреля с воле и топката мина през няколко играчи преди Лено акробатично да избие най-вече по усет, защото видимостта му бе на практика никаква.

Второто полувреме започна кротко, но с първото си чисто положение след почивката Леверкузен успя да стигне до много ценен гол, който се оказа и победен тази вечер. Карим Белараби показа завидно самочувствие и задържа пред наказателното поле, а после пусна с петичка в коридор за Хакан Чалханоглу, който заби с мощен шут под гредата за 1:0.

След гола нервите взеха връх и капитанът Бендер видя жълт картон за протест. Бендер бе сменен, а Симеоне опита да промени нещо като пусна Торес на мястото на Арда Туран.

Торес имаше един добър шанс, но стреля право в ръцете на Лено. „Хлапето” все пак прати в мрежата, но попадението бе правилно отменено, защото топката бе напуснала очертанията на терена преди това.

Само минута по-късно Тиаго направи безумен шпагат в краката на Белараби на безобидна позиция до тъча и съвсем заслужено бе изгонен с втори жълт картон.

До края Пападопулос бе спрян по пътя към втори гол, а в последните минути пак нервите бяха водещи и съдията Павел Краловец извади 4 жълти картона само след 89-ата минута.

Така Атлетико ще има нелеката задача да заличи един гол чист аванс на „аспирините” на реванша на 17 март на своя „Висенте Калдерон”.

Дъмфрис се надява да поднови договора с Интер

Нидерландецът иска да остане още дълго на "Меаца"

Край на една ера: Легенда на Атлетик Билбао напуска след 15 години

Икер Мунияин обяви решението си в емоционално видео

Килиян Мбапе сменя позицията си в Реал Мадрид

Французинът оставя левия фланг на Винисиус

Лукаку може да остане в Рома, но само с нов наем

Челси обмисля варианта да остави белгиеца за още 12 месеца на "Олимпико"

Скандал с изнасилване разтърси Висшата лига!

Двама футболисти са задържани от полицията

Ман Сити се цели в рекорд на Манчестър Юнайтед в Шампионска лига

В момента "гражданите" са с 23 поредни мача без загуба

Германия откри специален полицейски център за Евро 2024

Той ще служи за контрол върху ситуацията в сферата на безопасността по време на турнира