Зенит хвърли ПСВ зад борда с южноамериканска страст (ВИДЕО)

Два гола на Рондон и снаряд на Хълк донесоха класика за руския гранд в Санкт Петербург

Зенит разнищи ПСВ Айндховен с 3:0 на реванша в Санкт Петербург и убедително се класира за осминафиналите в Лига Европа с общ резултат 4:0.

Бившият отбор на Станислав Манолев имаше някаква надежда за обрат след минималната загуба с 0:1 в Холандия, но тази вечер инкасира нови три безответни попадения.

Рондон се пребори за топката в 29-ата минута и пусна напред за Дани, който хитро изчака нападателя от Венецуела и му върна, за да може той да прати с нисък удар в мрежата за 1:0.

70 секунди след почивката Анюков пусна за Хълк, който заобиколи съперник и напредна пред наказателното поле преди да закове с топовен шут в десния ъгъл за 2:0.

ПСВ имаше златен шанс да се върне в мача в 61-ата минута, но Люк де Йонг изпусна дузпа и всичко се срина за гостите.

В средата на втората част всичко бе решено. Пряк свободен удар за Зенит бе разигран късо, Хълк стреля ниско с много сила, вратарят Дзоет изпусна топката и Рондон я довкара от няколко метра – 3:0.

По този начин ПСВ отпадна болезнено без да вкара гол в елиминационната фаза, а руският гранд очаква спокойно жребия за осминафиналите, който ще се тегли в петък от 14:00 българско време.

Луис Енрике: Не бързаме да станем шампиони

Треньорът на ПСЖ обяви, че целта е отборът да вземе титлата, но не държи това да е много рано