Бешикташ изхвърли Ливърпул от Европа след дузпи (ВИДЕО+СНИМКИ)

Турският гранд спечели с 1:0 в редовното време, а при дузпите Деян Ловрен прати топката в облаците и закопа мърсисайдци

Ливърпул излетя от евротурнирите, след като загуби след дузпи реванша от 1/16-финалите на Лига Европа срещу Бешикташ. Турският гранд спечели с 1:0 редовните 90 минути на „Ататюрк” в Истанбул и заличи пасива си от един гол след първата среща. Демба Ба можеше да прати Бешикташ напред още в редовното време, но удари напречната греда в добавеното време на 90-те. Продълженията не донесоха нищо интерсно, а след девет поредни точни изстрела при дузпите дойде ред на Деян Ловрен, който прати в облаците и посочи изхода в Лига Европа на собствения си отбор.

Така Ливърпул отпадна след дузпи в Истанбул точно 10 години след паметния финал с Милан в Шампионска лига, когато заличи три гола пасив до почивката и ликува с европейската корона след наказателни удари.

Тази вечер Ливърпул бе без Коутиньо, Джерард и Хендерсън, а имаше и едно наум за неделното домакинство на Манчестър Сити във Висшата лига.

В първите 20-ина минути Ливърпул не предлагаше абсолютно нищо в атака. За това допринесе и променената тактика на Брендън Роджърс, който в отсъствието на Фелипе Коутиньо бе преминал от изпитаното 4-2-3-1 към по-необичайното 4-3-1-2 с Балотели и Стъридж заедно в атака. Стърлинг играеше зад тях в центъра, но това му пречеше да използва най-голямото си оръжие – скоростта.

Бешикташ е в неубедителна форма в последно време и началото бе изпъстрено с много неточни отигравания и от двете страни, докато публиката на „Ататюрк” вдигаше невъобразим шум при всяко разиграване на „червените”.

Кавлак и Опаре комбинираха вляво, Хъчинсън намери Кавлак в коридор и австриецът центрира ниско за Демба Ба, но Шкъртел внимаваше и изчисти току пред крака му.

След средата на първата част англичаните започнаха да поглеждат повече към вратата на Бешикташ, но на три пъти отиграванията на Стъридж от чисти позиции изглеждаха меко казано несериозни.

В 28-ата минута английският национал бе изведен отдясно, но си поведе лошо и позволи на бранителите да му попречат, като той изпусна момента да стреля. Балотели пък имаше жълт картон още от 11-ата минута и всяко единоборство беше малък тест за психическото здраве на Брендън Роджърс.

Морено даде отличен пас за Стъридж вдясно, той изчака и пусна за Стърлинг, но волето на младата звезда бе отразено от вратаря Уйсал.
Стъридж отново пропиля чисто положение, след като Балотели отне топката от подхлъзналия се Хъчинсън и му подаде сам срещу вратаря вдясно, но незнайно защо Стъридж чака защитник, за да го лъже и после стражът спаси удара му от далеч по-трудна позиция.

Сахан опита да затрудни Миньоле със силен шут към близкия ъгъл, белският страж внимаваше и боксира. Малко преди това Морено получи пас от Балотели вляво, но от много малък ъгъл не успя да затрудни вратаря.

Бешикташ започна по-силно втората част, а подкрепата от трибуните беше наистина френетична. Ливърпул сякаш бе заспал зимен сън след почивката и тотално отстъпи инициативата на своя домакин.

Сахан стреля право в Миньоле, а Гьокхан Торе прати малко над напречната греда с десния крак. Арслан опита да стреля, Морено блокира първия му шут, а при втория опит топката мина на сантиметри над вратата.

Ливърпул се окопа тотално в защита и Бешикташ напълно заслужено поведе в 72-ата минута. Торе искаше да пробие по фланга, но топката му бе избита към Демба Ба, бившият нападател на Челси намери резервата Арслан и той простреля Миньоле до гредата – 1:0.

Турският тим много повече искаше да продължи напред и в първата добавена минута на редовните 90 след голямо меле в наказателното поле Демба Ба разтресе напречната греда с удар от 5-6 метра.

Късметът не бе на страната на Бешикташ и мачът влезе в продължения.

В продълженията и двата отбора бяха много уморени и играеха на сигурно. Уйсал имаше късмет и след като резервата Лалана го преодоля, топката се удари странно в изскочил чим и в крайна сметка излезе в аут. В първите 15 минути това бе всичко опасно, а до 120-ата само Демба Ба имаше едно по-добро положение, но стреля неточно.

При дузпите 9 човека не трепнаха и беелжаха хладнокръвно преди да дойде ред на Деян Ловрен. Централният защитник трябваше да вкара 10-ата дузпа, за да остави Ливърпул в играта, но вместо това стреля над вратата и целият стадион ликуваше с продължаването на Бешикташ към осминафиналите.