Фенове на Фейенорд посрамиха клуба си с отвратителен расизъм и насилие (ВИДЕО+СНИМКИ)

Рома изхвърли Фейенрод от Лига Европа след 2:1 на реванша в Ротердам в една срамна вечер за холандския футбол

Рома продължава напред в Лига Европа след успех 2:1 в Ротердам, но феновете на Фейенорд отново опозориха отбора си като прекъснаха реванша от 1/16-финалите на Лига Европа за около 15 минути и хвърлиха надуваем банан по Жервиньо преди почивката. Ляич и обижданият през целия мач Жервиньо вкараха за "вълците", които спечелиха с общ резултат 3:2, а по ирония на съдбата тъмнокожия Ману влезе като резерва и вкара гола за домакинните.

Рома водеше с 1:0 с гол на Адем Ляич до 56-ата минута, когато мачът бе прекъснат. Още в края на първата част фенове на холандците хвърлиха голям надуваем банан по Жервиньо в ужасна проява на расизъм. Мачът продължи, но в 54-ата минута Мичел те Верде бе изгонен с директен червен картон за грубо влизане в краката на Манолас и това отприщи нова вълна насилие сред агитката на Фейенорд, която хвърли всевъзможни предмети и взриви бомбички.

По този начин феновете на Фейенорд продължиха с отблъскващите си изцепки, след като изпотрошиха центъра на Рим преди първия мач.

Не може да се каже, че и агитката на Рома беше от най-кротките тази вечер...

Иначе на терена Холебас изчисти пред Карсдорп и предотврати голяма опасност в 11-ата минута. Порой се сипеше над „Де Куйп”, а играта на двата отбора не вървеше.

Тоти видя, че Вермеер е излязъл доста пред своята голлинията и опита да го прехвърли, но леко пресили. Капитанът бе още по-близо до гола, но неговият изстрел от пряк свободен удар нацели гредата зад вратаря.

Преде другата врата Ел Ахмади открадна от Пянич и излезе сам срещу Скорупки, който обаче от втори опит успя да лови топката.

После Скорупки се разтегна максимално, за да изби далечен изстрел Тоорнстра. Казим-Ричардс се контузи и бе заменен принудително от Те Верде.

Тоти изведе Ляич с петичка, но той прати високо, а Вермеер спаси удар отблизо на Пянич.

В 39-ата минута мачът бе спрян по крайно неприятен повод. Фенове на Фейенорд хвърлиха надуваем банан по Жервиньо до тъчлинията и главният рефер Клемен Тюрпен спря мача и проведе разговор с двамата треньори и делегата на УЕФА.

Рома не се стресна от тази отблъскваща проява на расизъм и поведе точно преди почивката. Пянич центрира и Ляич засече от воле с вътрешен фалц на втора греда за 1:0.

Втората част започна с нови грозни сцени. Резервата Те Верде направи безумен шпагат, с който се вряза в глезена на Манолас, а френският рефер веднага вдигна червен картон. Агитката на Фейенорд буквално превъртя и започна да хвърля всевъзможни предмети, взриви бомбички и съдията спря отново мача. По ирония на съдбата това бе първият червен картон, който Фейенорд получава от декември 2013 година насам.

След четвърт час консултации от УЕФА решиха мачът да продължи и почти веднага Фейенорд изравни с гол на чернокож футболист... Ел Ахмади изпревари Тоти и центрира, а току-що появилият се в игра Елвис Ману се промъкна между централните защитници и прати в мрежата – 1:1 в 57-ата минута.

Страстите не стихнаха и резервният вратар на Фейенорд Еврин Мюлдер бе изгонен от скамейката с още един червен картон за инцидент извън терена.

Този червен картон пак отне от бдителността на домакините и секунди след него Рома нанесе втори решителен удар. Василис Торосидис проследи движението на Жервиньо и му достави отлично ниско центриране, а шампионът на Африка с Кот д’Ивоар си отмъсти за всички расистки обиди с гол в мрежата на холандците – 2:1 за „вълците”.

Ману изскочи сам отдясно, но Скорупки прояви завидна съобразителност, излезе напред, затвори ъгъла и блокира удара. 4 минути по-късно и късметът покри Рома, защото сантиметри разделиха Ману да засече един пас пред вратата.