Левски разнебити с 8:0 смехотворната чета на Кокала

Хасково показа, че няма място в „А” група. В техния юбилеен мач №200 в елита Левски им нанесе тежка загуба с 0:8, а Емил Велев продължи да няма спечелена точка на „Герена”, когато се е изправял срещу тима, който направи шампион през 2009 г.

Иначе Левски си върна шестото място, след като временно го отстъпи на Черно море в 20-ия кръг, с който се поднови шампионатът в "А" група. По два гола за „сините” вкараха Валери Домовчийски и Антонио Аниете, а по веднъж се разписаха Мигел Бедоя, Божидар Краев, Емил Нину и Лукаш Гикевич. За последните трима попаденията са дебютни със синия екип. Още преди първия половин час паднаха четири от головете. Дотогава Кокала пък извърши две смени в своя състав.

При 0:2 Райнов тресна гредата над Пламен Илиев.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

Още във втората минута Левски откри. Тейнур Марем пропусна да пресече извеждащ пас към Антонио Аниете отляво, испанецът финтира вратаря Акалски и комбинира със свободния Домовчийски, за когото не представляваше проблем да пусне в мрежата.

След две неотсъдени дузпи пред всяка от двете врати Левски вкара втори гол. В 9-ата минута Абди получи от Бедоя вляво в наказателното поле, с лекота финтира Еуженио и пусна успореден пас за Аниете, който също не сбърка с технично докосване.

Само минута по-късно Хасково можеше да намали, но ударът от ждроб на Райнов срещна напречната греда.

Бедоя пропусна от малък ъгъл преди Либан Абди да направи втора асистенция за втория гол на Домовчийски в мача. Атаката отново премина отляво, като останаха съмнения дали топката не е напуснала аутлинията при подаването на сомалиеца.

Голът на Домо е под №49 за него в „А” група. Той вече е в клубния топ 20.

Това принуди треньорът на гостите Емил Велев да извърши първата си смяна още в 21-ата минута. Марем отстъпи мястото си на Кирчо Крумов.

Немощта на южняците взе връх две минути по-късно, когато падна четвърти гол за Левски. Този път Вълчан Чанев не се ориентира. Мигел Бедоя му открадна пред вратата, финтира Акалски и пусна в мрежата. Последва нова смяна на Кокала. Чанев излезе, а на негово място се появи Димитър Алексиев.

Хасково се опита да промени нещо в оставащите минути до почивката. Капитанът Иван Скерлев можеше да намали с глава, но Пламен Илиев парира. Юношата на ЦСКА Григор Долапчиев също пробва няколко удара, които обаче излязоха в аут.

Голеадата продължи веднага след почивката. Домовчийски се пребори с бранител на аутлинията, пусна пред вратата, където Акалски и Андонов се разминаха с топката. Зад тях Краев вкара първия си гол в „А” група.

При една от малкото ситуации за Хасково Лозев стреля по диагонала от чиста позиция, но прати встрани.

Акалски спаси опит на Аниете отблизо преди защитникът Емил Нину да прокара межу краката му за шестия гол в 63-ата минута.

Долапчиев пропусна сам срещу Пламен Илиев преди да бъде заменен в 68-ата минута.

В 72-ата минута резервата Гикевич вкара с глава, но беше в засада и Таско Тасков не призна гола. До края полякът всячески се опитваше да отбележи, като дори си изкара жълт картон са симулация.

В последните две минути паднаха още два гола. Аниете се ориентира бързо, за разлика от защитата на Хасково при пас в коридор на Гаджев, и мушна в долния ъгъл за 7:0.

Гикевич заби последния пирон с изтичането на 90-ата минута и вкара така мечтания си дебютен гол. Комбинацията преди това осъществиха Абди и Аниете. Двамата съответно записаха 2 и 3 асистенции.

Левски събра 31 точки и отново води с 3 пред Черно море. Хасково остава последен със своите 7 точки.