Дунав започна пролетта с победа (СНИМКИ)

Тимът победи Тича Долни чифлик с 2:0 в първия пролетен кръг на Североизточната "В" група

"Дунав" победи "Тича" Долни чифлик с 2:0 в първия пролетен кръг на Североизточната "В" група. Мачът се игра на стадон "Младост" във Варна, където "драконите" бяха подкрепени и от част от най-верните си фенове.

Първата част премина изцяло в половината на домакините. Шансът обаче попречи на топката да влезе в тяхната врата на няколко пъти. Така след 45 минути игра двата тима се оттеглиха на почивката при резултат 0:0.

Само 9 минути след подновяването на играта обаче бяха необходими на русенския състав да се отпуши. Мирослав Будинов откри резултата, след като засече с глава центриране в наказателното поле на домакините и отбеляза за 0:1.

В 65-та минута дунавската преднина вече бе двойна. Йордан Димитров отбеляза за 0:2.

До края по-интересните неща продължиха да се случват пред вратата на "Тича" Долни чифлик, но резултатът остана непроменен.

Така русенският състав продължава уверено похода си към завръщането в професионалния футбол и вече има актив от 46 точки и голова разлика 74:7 след 16 кръга в Североизточната "В" група.

"Дунав" Русе: Цветомир Цанков, Николай Парнаров, Михаил Милчев, Мартин Димов, Николай Колев (76 мин. - Мартин Иванов), Диян Димов, Ивайло Раденцов (81 мин. - Денис Цолев), Светослав Читаков (46 мин. - Йордан Димитров), Андреас Васев, Георги Чакъров, Мирослав Будинов.

В следващия кръг "драконите" приемат "Черноморец" Бяла на 7 март от 15 ч. на Градския стадион в Русе.