Пирин взе само точка в Гълъбово

Двата тима си стиснаха ръцете след 1:1

Футболистите на ОФК Пирин Благоевград направиха грешна стъпка в Гълъбово, където завършиха наравно 1:1 с местния Ботев, съобщиха от лагера на благоевградчани.

Орлетата не можаха да победят, като стигнаха до изравнително попадение, след като домакините откриха първи резултата през втората част. В началните минути благоевградчани бяха по-активния отбор на терена и създадоха няколко по-опасни влизания към наказателното поле на Ботев. В 10-та минута Башлиев бе категорично фаулиран, като ситуацията бе спорна дали е в наказателното поле или отвън, но главният рефер на срещата дори не отсъди и нарушение. Последваха равностойни минути.

Домакините откриха резултата в 51-та минута, когато при една атака от дясно защитата на пиринци проспа опасно влизане на нападателя на Ботев Тошев, който без проблем елиминира Бахтарлиев. Няколко минути преди това, той нацели и гредата зад вратаря на Пирин от прясквободен удар.

Орлетата се хвърлиха в атака, като сравнително бързо стигнаха до изравняване, като в 65-та минута центриране на Стоев по земята бе засечено от Златинов и избито от защитник с ръка, а Наков отбеляза отсъдената дузпа. Последва нов натиск на зелените, които натикаха домакините в тяхната половина, но те се бранеха организирано, подпомагани и от доста тежкия терен в Гълъбово.

Удари на Чепилов, Тошев и Витанов биваха блокирана от вратар и защитници на домакините, които дори можеха да излязат крайни победители в края, когато Ангелов излезе сам срещу Бахтарлиев, но стражът на Пирин спаси.

Състав на Пирин: Бахтарлиев, Стоев, Николов, Тунтев, Башлиев, Витанов, Станоев, Наков, Коцев, Тасев и Златинов. След почивката в игра се появиха Точев, Тошев и Чепилов.

Оперират играч на Спартак (Варна)

Треньорът Росен Кирилов има и още един кадрови проблем

Беласица победи Струмска слава с 2:0 на „Цар Самуил“

Домакините от Петрич запазиха шансовете си за оцеляване в групата

Янтра бесни след съдийството срещу Литекс

Габровци пуснаха видео с дузпа, която беше отсъдена срещу тях и такава, каквато не са получили