България с най-много титли при жените на турнира "Странджа"

Единствено България спечели две титли при жените от всичките седем държави, класирали свои състезателки на финалите на 66-ия международен турнир по бокс "Странджа"

Единствено България спечели две титли при жените от всичките седем държави, класирали свои състезателки на финалите на 66-ия международен турнир по бокс "Странджа". Благодарение на Стойка Петрова и Станимира Петрова, но също и на сребърната Светлана Каменова и бронзовите Габриела Димитрова и Деница Елисеева, България стана боксова сила номер 1 при жените на най-старата надпревара на Балканите в този спорт. Китай, която имаше две финалистки, стигна до една титла чрез Цъан Ли в категория до 75 кг, която през 2014-та остана втора на "Странджа".

Младата Агнес Алексюсон прибави към двете си световни титли за девойки и бронза от младежката олимпиада в Нанцзин и титла при жените, като триумфира във финала на категория до 64 кг. Златото 60-килограмовите ще пътува за Финландия, благодарение на Мира Потконен. "Доволен съм за финалите на Стойка и на Станимира, но ми е тъжно заради начина, по който завършихме турнира", коментира националният треньор на жените Павел Сяров.

"Светлана Каменова ме изненада приятно по време на цялата надпревара, но миг невнимание във финала й коства много. Това обаче ще й е за обица на ухото. Стойка не е във формата, в която бихме искали да бъде, но се видя, че и олимпийската вицешампионка също не е в добра форма - просто етапа на подготовка е такъв. Станимира изнесе един прекрасен финал, като игра по-добре дори от световното първенство. Габриела Димитрова е младо момиче и направи две победи, което е добре за нея. Деница Елисеева също игра силно и се надявам, че ще продължи да бъде част от отбора, защото вътрешната конкуренция води до желаните резултати", допълни Сяров.

След "Странджата" той ще разпусне отбора за кратка почивка до 9 март, когато момичетата трябва да се явят за функционални изследвания "Дианабад" преди да се качват на лагер на Белмекен. В началото на април им предстои държавно първенство в Пловдив, а на 19-и заминават за участие на голям международен турнир в САЩ. Преди европейските олимпийски игри в Баку те ще участват на още един турнир в Испания.