Дортмунд спечели Рурското дерби след класика срещу Шалке

Обемаянг, Мхитарян и Ройс отбелязаха за домакините, които тотално надиграха своя съперник

Борусия Дортмунд спечели Рурското дерби, след като се наложи с класическото 3:0 над тима на Шалке. Домакините доминираха през целия двубой, но шансът се усмихна на тима на Юрген Клоп едва в 78-ата минута, когато Обемаянг откри резултата. Минута по-късно се разписа и Мхитарян, а крайния резултат оформи Марко Ройс. Така възраждането на Дортмунд продължава с пълна сила след четвърта поредна победа в Бундеслигата.

Дортмунд имаше страхотен шанс в 5-ата минута да открие резултата, но Веленройтер показа класа и спаси блестящо удар на Обемаянг. Шансът бе на страната на гостите и няколко минути по-късно, когато нова комбинация между Кагава и Обемаянг завърши с шут на габонеца, Веленройтер успя да контрира, а Хьоведес изчисти секунда по-късно.

Домакините продължиха с офанзивата си и само късметът на Шалке задържаше резултата непроменен. В 17-ата Кагава остана сам срещу вратаря на гостите, но реши да подаде към далечната греда за Обемаянг, топката обаче се оказа много бърза и нападателят не успя да засече на празна врата.

Хьоведес отново бе на правилното място в 27-ата, отлично центриране на Ройс остави Обемаянг на чиста позиция, но бранителят на Шалке успя да блокира удара му и опази мрежата на своя тим суха.

До края на първата част пропуските пред вратата на Шалке следваха един след друг, но топката упорито отказваше да влезне в мрежата.

През второто полувреме Веленройтер на няколко пъти трябваше да се намесва решително, избивайки опасни удари на Ройс и Мхитарян.

Домакините все пак логично стигнаха до попадение в 78-ата минута. След пряк свободен в полето на Шалке топката не бе изчистена достатъчно бързо и  Мхитярян извади към Обемаянг, който намери далечния ъгъл, откривайки резултата.

Голът шокира гостите, които получиха втори в рамките на една минута. Обемаянг изведе Гюндоган на дясното крило, след което топката бе пусната към Мхитарян, който бе заел позиция на далечната греда и нямаше проблеми с добавката за 2:0.

В 86-ата Марко Ройс реши всичко в двубоя, вкарвайки трети гол, който подпечата победата на Дортмунд.