Рууни се отпуши и върна Манчестър Юнайтед в тройката (ВИДЕО+СНИМКИ)

След осем мача „суша” капитанът вкара два гола след червен картон и дузпа в срещата със Съндърланд

Манчестър Юнайтед записа четвърта поред домакинска победа, след като надви с 2:0 гостуващия тим на Съндърланд в мач от XXVII кръг на английската Висша лига.

В отсъствието на контузения нападател Робин ван Перси неговото място на върха на атаката бе поверено на играещия под наем от Монако колумбиец Радамел Фалкао, зад когото бе капитанът на домакините Уейн Рууни.

Последният бе в най-дългата си серия от 8 мача без отбелязан гол с екипа на „червените дяволи”, а на пейката бе възстановеният халф Майкъл Карик.

По двата фланга пък действаха Ашли Йънг и Анхел ди Мария, но последният изигра разочароващи първо полувреме и логично бе заменен от Аднан Янузай на почивката.

Така наставникът на домакините Луис ван Гаал заложи за първи път на по-традиционна тактическа постройка, а именно 4-4-1-1.

Това даде резултат, защото Манчестър Юнайтед имаше почти 70% владение на топката до почивката, а Съндърланд успя да пренесе играта в половината на съперника в едва 17,4% от първите 45 минути.

Те започнаха добре за „червените дяволи”, защото още в четвъртата минута Уейн Рууни получи отлична възможност да стреля с глава след корнер, но от границата на вратарското поле не съумя да улучи вратата.

Малко след това Ди Мария сгреши и Конър Уикъмб пробяга с топка в крака почти целия терен, ала шутът му бе майсторски спасен от Де Хеа. Последва нова неточност, този път на Рууни, а после удар над вратата на Джърмейн Дефоу.

Домакините отговориха с опасен удар на завърналият се сред титулярите Ашли Йънг в 12-ата минута, но топката мина на сантиметри от горната греда. В 16-ата минута пък Фалкао загуби в центъра на терена, но Дефоу не завърши добре контрата.

В 22-ата минута, след като Джони Еванс върна една топка от центъра към вратаря Давид де Хеа, публиката на домакините започна да освирква и да скандира „атака, атака, атака!”.

Любимците им ги послушаха и изградиха добро постепенно нападение, завършено с плътен удар на Йънг, но след намеса на бранител топката се отби в напречната греда. В 38-ата минута Рууни стреля опасно от свободен удар, а след последвалия корнер вратарят на гостите се намеси добре.

След почивката Аднан Янузай замени Ди Мария и именно пред белгиеца се откри първата добра възможност в 61-ата минута, когато младокът стреля силно, но и неточно от границата на наказателното поле.

Ключовият момент в срещата дойде в 65-ата минута. Тогава Фалкао се освободи елегантно от капитана на „черните котки” Джон О’Шей, който го задържа за ръката и го свали на земята в пеналта.

Реферът Роджър Ийст пък изгони с директен червен картон не ирландският национал, а притичалият Уес Браун, който се опита да покрие бившия си съотборник на „Олд Траофорд”.

Така или иначе гостите останаха с човек по-малко, а „червените дяволи” – правото да изпълнят дузпа. Зад топката застана Уейн Рууни и хладнокръвно я прати в мрежата – 1:0.

Шест минути преди края на редовните 90 пък удар на Янузай бе избит от вратаря на гостите, но топката попадна у Рууни и капитанът се разписа с глава, за да сложи точка на спора – 2:0.

В самия край, след удар на Антонио Валенсия, топката бе вкарана в мрежата от Андер Ерера, но попадението на испанеца бе отменено заради засада.

Така Манчестър Юнайтед изпревари временно Арсенал и зае третото място в класирането, с 50 точки, като има с две повече, но и мач повече от „топчиите”. Съндърланд остана с 25 точки от 27 срещи.

Предпоследният Гранада си тръгна с точка от Билбао (ВИДЕО)

След равенство 1:1

Късен автогол спаси Юве срещу Каляри (ВИДЕО)

Лацио удари Дженоа

Айнтрахт спечели с обрат битката за Европа (ВИДЕО)

Аугсбург падна с 1:3 във Франкфурт

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини