Суарес и Меси отново бележат при нова победа на Барса (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ракитич се отчете с гол и асистенция за каталунците

Барселона постигна победа с 3:1 при гостуването си на Гранада от 25-ия кръг на испанската Примера дивисион. Иван Ракитич (25’), Луис Суарес (48’) и Лионел Меси (70’) се разписаха за каталунците, а голът за Гранада отбеляза Фран Рико в 53-тата от дузпа.

В 25-ата минута Ракитич даде аванс на каталунците. Алба изведе Суарес по крилото. Уругваецът центрира успоредно на голлинията, отбраната на домакините не успя да се справи, топката попадна в Ракитич, който без проблеми намери мрежата.

В края на полувремето Меси можеше да направи резултата 2:0, но ударът му срещна гредата.

Три минути след началото на втората част Суарес удвои аванса на каталунците, след като засече центриране на Ракитич.

В 53-тата минута обаче Гранада получи дузпа, след като Бартра събори Бангура в наказателното поле. Фран Рико се нагърби с отговорността и не пропусна от бялата точка.

Все пак, Лионел Меси успокои феновете на Барселона. В 70-ата минута Суарес преодоля Оие, но ударът му бе изчистен от Кала на голлинията. Уругваецът получи втори шанс да отбележи, но вместо това предостави топката на Меси, който оформи крайното 3:1 на гола мрежа.

Така, Барселона отново съкрати разликата до лидера Реал на само точка, а Гранада остава на предпоследното място с едва 19 точки.